רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מה עושים בל"ג בעומר השנה?

ל"ג בעומר תשפ"ד

א. ל״ג בעומר הוא יום פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי. ברחבי הארץ והעולם התקיימו הלילה, ומתקיימים גם היום, הרבה אירועים, הדלקות ומדורות. אמנם אי אפשר להגיע השנה למירון אבל בכל מקום שבו אתם נמצאים - אפשר להדליק נר, להתפלל, ללמוד מתורתו.

ב. תהלוכות ל"ג בעומר - השנה יותר מתמיד. בכל שנה מארגנים בתי חב"ד בכל רחבי העולם כינוסים חגיגיים של ילדים בל"ג בעומר. אבל השנה - התהלוכות האלה הופכות למעמד תפילה על החטופים, החיילים, המפונים וכל עם ישראל. משפחות רבות שנפגעו בלחימה יובילו היום את האירועים, ומאות אלפי ילדים מכל המגזרים צפויים להשתתף במעמד המיוחד. מוזמנים לבדוק את הפרטים בבית חב"ד הקרוב אליכם.

ג. לזכור שיש סוד. רבי שמעון מזוהה עם תורת הנסתר, הקבלה, ספר הזוהר. גם אם לא נבין בעצמנו את כל הסוד - נדע שיש סוד. שיש דברים נסתרים. התורה עמוקה יותר ממה שנדמה לנו. גם בכל האנשים שסביבנו יש רובד נסתר וקדוש, וגם בנו עצמנו, יש הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים על עצמנו.

הסוד הזה הולך ומתגלה מאז שמחת תורה: העוצמה, הגבורה, האחדות. ראינו שעולמות אינסופיים מסתתרים מתחת לקליפה החיצונית והשטחית שרואים במבט ראשון.

רבי שמעון בר יוחאי אמר שאם נדע את תורת הסוד, אם נבין מי אנחנו, אם נלמד את האוצרות האלה ונחיה לפיהם - נצא מהגלות ומכל הצרות. שנזכה.

 

יחד כל ילדי ישראל
צבי, עולה מארצות הברית, בתהלוכת ל"ג בעומר של חב"ד רחביה בירושלים

 

2.

"שלום, שמי בת-חן וייל. רציתי לשתף בחדשות פשוטות ומשמחות, שאולי לא שמנו לב אליהן: היום, ל״ג בעומר, נפתחה רשמית עונת החתונות.
כמדריכת כלות בתקופה הזו, אני לא יכולה שלא להתרגש מכל כלה שמגיעה אליי להדרכה לקראת החתונה. כל כלה כזו, שמגיעה עם עיניים נוצצות ופרפרים בלב, היא חלק מתמונת ניצחון. כל זוג שמתחתן ומקים בית בעצם אומר: יש אהבה בעולם. יש נחמה ויש תקווה. אנחנו מאמינים בחיים, בזוגיות, בילדים, בנאמנות, בעתיד.
בשבירת הכוס בחופה אנחנו זוכרים את כל מה ששבור בעולמנו. את ההרוגים והפצועים והחטופים והמפונים. הלב שלנו עם כולם. אבל חז"ל אומרים שכל מי שמשמח חתן וכלה – כאילו בנה חורבה מחורבות ירושלים. ואולי בימים אלה כל זוג שמתחתן כאילו בנה חורבה מחורבות בארי, נחל עוז ושאר היישובים החרבים, שעוד יקומו.
אני מניחה שרובנו נוזמן לחתונות בתקופה הזו. חשוב ללכת אליהן בתחושה המיוחדת הזו – שלצד הכאב העצום על אובדן החיים, אנחנו גם יוצרים חיים חדשים. מזל טוב".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.