רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מה לוקחים מחנוכה?

התמונה מתוך האתר: https://www.visualcapitalist.com/
הגרפיקה הזו מציגה את כל מה שקורה בדקה אחת באינטרנט. זוהי הפעילות המצטברת של האנושות, בהשוואה לשנה הקודמת. אנחנו שולחים יותר מ-18 מיליון הודעות טקסט בדקה, צופים ביותר מארבעה מיליון קטעי וידאו, מורידים כארבע מאות אלף אפליקציות, קונים בכמעט מיליון דולר ועוד.
מתפרסמים כעת סיכומים רבים של העשור. אולי זהו העשור שבו בין המצחיק למרגש, בין המטומטם לוולגרי – התחלנו לאבד את עצמנו. המוח האנושי לא מסוגל להתמודד עם הצפה כזו של מידע.
הרב חגי לונדין מישיבת ההסדר בשדרות, כותב שזוהי בדיוק הנקודה שצריך ללמוד מחנוכה – איך להתמודד עם התרבות העוצמתית שמסביב. איך למצוא בכל דור את מה שמסחרר ומבלבל, ולנסות להתמקד בעיקר. וכך הוא מסביר:
"עם ישראל מנסה תמיד לחבר את הכל למקום אחד: שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד. אנחנו מנסים למקד ולרכז ולאחד את כוחות הנפש, בתכלית חיינו. תרבות יוון הייתה תרבות של הרבה אלילים, של מוקדים רבים ומפוזרים. המאבק ההוא של החשמונאים לא תם. גם היום אנחנו עלולים לחיות חיים של פיזור נפש, של הסחת דעת תמידית, של ריצה מחידוש לחידוש, של חיפוש מתמיד אחרי משהו שלא נמצא. מול כוחות רבים וסוחפים שנראים כחזקים מאיתנו – צריך להיות מכבי. לא להתבייש לקחת פסקי זמן, לשים גבולות, לשלוט במכשיר במקום שהוא ישלוט בנו. המאבק של חנוכה לא הסתיים".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.