רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מה לומדים מהשידוך הראשון?

צוריאל גביזון, יזם "פרויקט 252" למחפשי זוגיות, כתב כמה כללים בנושא, מתוך פרשת השבוע, הפרשה שבה מוקם הבית של יצחק ורבקה:

• המרחק לא קובע. אברהם אומר: "לֹא תִקַּח אִשָּׁה לִבְנִי מִבְּנוֹת הַכְּנַעֲנִי", ושולח את אליעזר רחוק, עד חרן, לחפש כלה מתאימה. הציעו לכם לפגוש מישהו אבל המרחק הפיזי ביניכם גדול? אל תפסלו את הרעיון.

"וַתֹּאמֶר: גַּם לִגְמַלֶּיךָ אֶשְׁאָב!". אליעזר מבקש לשתות, ורבקה משקה גם את הגמלים. היא מעניקה הרבה יותר ממה שביקשו ממנה. אל תיכנסו לחשבונות ולפנקסנות של "מה אני עשיתי ומה הוא עשה". העניקו בלי לחשוב מה יוצא לכם מזה. תפתיעו לטובה.

"וַיֹּאמֶר: בָּרוּךְ ה׳ אֱלֹקי אֲדֹנִי אַבְרָהָם אֲשֶׁר לֹא עָזַב חַסְדּוֹ...". אלוקים הוא השותף השלישי בקשר. אל תפסיקו להתפלל ולהודות על כל הזדמנות שנקרתה בדרככם. גם אם הדייט נכשל – תודו על כך, ונסו למצוא את הנקודה הטובה שלמדתם מהקשר. הרי כל דייט כושל מקדם אתכם לאדם הנכון.

"וְיִצְחָק בָּא מִבּוֹא בְּאֵר לַחַי רֹאִי". רש"י כותב על הפסוק הזה, שבזמן שאברהם דאג לשידוך של יצחק, גם יצחק דאג לשידוך לאברהם, אחרי פטירת שרה. רוצים זוגיות? תדאגו גם לזוגיות של אחרים.

• מסופר על רבקה: "וַתִּקַּח הַצָּעִיף וַתִּתְכָּס". צניעות מולידה אהבה. שימרו על פרטיות בקשר שלכם, תנו כבוד למה שאתם מנסים לבנות ביחד, אל תחצינו הכול כלפי חוץ ואל תשתפו אנשים זרים ברשתות החברתיות בכל שלב ובכל תהייה. אם אתם באמת אוהבים, אתם לא צריכים אישור של לייקים לאהבה שלכם.

בהצלחה.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.