רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מה הייתה העצה של מלכת אנגליה?

המלכה אליזבת'

אליזבת' מלכת אנגליה נפטרה אמש בגיל 96. אנחנו בעידן שבו מלך הוא רק דימוי, משל למשהו. עכשיו, בחודש אלול, נהוג לומר ש"המלך בשדה", כלומר שאנחנו מרגישים את אלוקים קרוב אלינו במיוחד. אבל עד הלילה פעלה בבריטניה מלכה אמיתית, עם כתר וארמון ושומרים, והיא מלכה במשך יותר מ-70 שנים רצופות.

ציפי חוטובלי, שגרירת ישראל בבריטניה, פגשה את המלכה יחד עם בעלה אור אלון, כשנכנסה לתפקידה. וכך הם סיפרו לי הלילה:

"המלכה פוגשת כל שגריר חדש. הגענו אליה בכרכרה עם סוסים וחיילי משמר מלכותיים. הכל היה מאוד חגיגי. אור סיפר לה שביהדות נהוג לברך כשפוגשים מלך או מלכה, ושאל אם אפשר לברך. היא הסכימה בעניין, והוא בירך בקול, 'ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שנתן מכבודו לבשר ודם', ומיד תירגם את הדברים. המלכה חייכה והודתה לנו בהתרגשות.

ואז, בניגוד לפרוטוקול, בסוף הפגישה, אור, בקצת חוצפה ישראלית, ביקש ממנה עצה מניסיון חייה. היא חשבה חצי דקה ואמרה: 'עצה אחת? זה די קשה לתת עצה אחת'. בסוף היא ענתה כך: 'התקופה שמאז תחילת הקורונה לימדה אותנו להשקיע במערכות יחסים, במשפחה, בקשרים האנושיים, זה הדבר הכי חשוב בחיים'.

כשיצאנו משם, חייל המשמר המאופק שליווה אותנו הסתובב ושאל את אור: 'מה אמרת לה?'. סיפרנו לו, ומאז אנחנו מספרים לרבים את הסיפור הזה. כי אפילו מלכת אנגליה חשבה שלהשקיע במשפחה ובחברים זה העיקר".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.