רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מה הברכה לישראל?

הנאום של סיון רהב מאיר בטקס יום העצמאות בניו יורק

יותר מ-1,000 איש הגיעו הלילה לטקס יום העצמאות בשכונת וודמיר, ניו יורק. הנה חלק ממה שאמרתי כאן:

"שמעתי השבוע שאלה: איפה ישראל תהיה עוד 75 שנים? ובכן, הדבר הכי צפוי בעם היהודי – הוא שהוא בלתי צפוי. הוא שובר את כל הכללים, גם לרעה וגם לטובה. אין תקדים כזה, של עם ששליש ממנו הושמד בבת אחת, שישה מיליונים, אבל גם אין תקדים של עם שהתפזר לכל הגלויות ושמר אמונים לזהותו ולארצו, והצליח לקום מהאפר אחרי אלפיים שנה.

אנחנו פשוט עסוקים מדיי בטרדות היומיום ובמתח הפנימי בינינו, ולא עושים לרגע זום-אאוט כדי להסתכל על התהליך: נכון, יש קשיים, אבל מספרם של כל חללי המלחמות והטרור שעליהם התאבלנו אתמול, הוא מספר המתים בחודש אחד באושוויץ. המציאות מתקדמת.

ולכן, זה לא דמיוני להעריך שעם ישראל ימשיך להגשים את כל הנבואות הטובות שנאמרו עליו בתנ"ך. זה ריאלי לגמרי. הרי קראו את הפסוקים האלה בדמעות במשך אלפי שנים בתימן ובמרוקו, בפולין וברוסיה, אבל עבורנו – אלה כותרות העיתונים היום:

'עֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלָ‍ִים... וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ יְלָדִים וִילָדוֹת מְשַׂחֲקִים', המילים האלה של הנביא זכריה מתגשמות בגן השעשועים ליד ביתי.

וגם התחזית הסופית הרי כבר נכתבה: 'וְגָר זְאֵב עִם כֶּבֶשׂ וְנָמֵר עִם גְּדִי יִרְבָּץ'. וגם: 'כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלָ‍ִם'. ישראל יכולה וצריכה להיות מרכז של שלום, יצירתיות, חינוך וטכנולוגיה. ומעל הכול, אומת הסטארט-אפ עוד תלמד את העולם גם סטארט-אפים רוחניים, של אמונה וקדושה ומוסר.

פגשתי פה השבוע אלפי ידידים שלנו, יהודים ולא-יהודים. לא ידעתי שיש לנו כל כך הרבה שגרירים לא-רשמיים. תודה לכם שאתם, פה בארצות הברית, בוחרים להיות בצד הנכון של ההיסטוריה, גם כשזה לא פופולארי.

שואלים אותי הרבה פעמים כעיתונאית מה הסקופ הכי גדול שסיקרת. התשובה שלי היא: הסקופ הכי גדול הוא הסיפור של עם ישראל. אין בעולם סיפור יותר מלהיב מהסיפור שלנו, ומהפרקים שעוד נכתוב בו.

יום עצמאות שמח".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.