מהמיילדות במצרים ועד למחלקת הקורונה – תודה
צילום: יוסי אלוני, פלאש90

"שלום סיון, כאן צחי מיכאלי מקריית שמונה. אנחנו קוראים השבוע את פרשת שמות בעודנו מטפלים באבא שלנו, דב בן לובה, שמתאושש אחרי השתלת מח עצם. בימי קורונה זה מורכב במיוחד.

הפרשה מתארת את הצוות הרפואי הראשון בהיסטוריה: המיילדות העבריות, שפרה ופועה. פרעה גוזר עליהן לזרוק את התינוקות היהודים ליאור, והן מסרבות פקודה. הן לא רק מסכנות את חייהן ומשאירות את התינוקות בחיים, אלא מטפלות בהם במסירות. חז"ל מוסיפים ומספרים איך הן היו מעודדות גם את האימהות, ואיך בעצם נוכחותן הן היו מחנכות: הן הרגיעו, חייכו, ליטפו ונטעו הרבה אמונה ואופטימיות ב'מחלקות היולדות' המאולתרת הזו. בזכותן הדור ההוא שרד ויצא ממצרים.

כבר כמעט שנה שהצוותים הרפואיים עובדים מסביב לשעון. אחרי חודשים מתישים של טיפול בקורונה, האחיות מסתערות על מבצע החיסונים ומביאות אותנו למקום הראשון בעולם. אולי השנה אפשר להקדיש את הפרשה הזו להן, הפרשה שבה נאמר עליהן: וַתְּחַיֶּיןָ אֶת הַיְלָדִים. מאז ועד היום הן ממשיכות להחיות – מילדים ועד קשישים".

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.