רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מהי סמכות אמיתית?

אמא מאיר בראיון

לא בכל יום אני זוכה לארח באולפן את... חמותי. הנה דברים שאמרה לי אמא של ידידיה, מנחת ההורים זיוה מאיר, בריאיון טלוויזיה לחג:

"הורים אומרים לי משפטים כמו 'הוא הרס את החג', או 'הוא טירפד את הטיול'. אין דבר כזה. יש לנו כוח עוצמתי מאוד כהורים, לא יכולים להרוס לנו כל כך בקלות.

אנחנו בעיצומו של חג, והאור של פסח מאיר עכשיו גם אם ילד בן שנתיים מציק לאחותו. יש לנו סמכות, הוא 'הרס את החג' רק אם נתתי לו מקום להרוס, רק אם נתתי למעשה הזה להוביל את האווירה בבית. אז האם אני הורה מוביל או הורה נגרר? האם יש לי סמכות הורית אמיתית?

סמכות הורית אמיתית היא כמו עמוד שדרה: גם חזק אבל גם גמיש. אם הוא רק חזק – הוא יתפרק. אם הוא רק גמיש – הוא לא מחזיק את הגוף.

הילד יכול לעצבן ולחרפן, גם בן הזוג יכול להרגיז, וכך גם בני משפחה או חברים. אבל השאלה היא האם יש לנו חיבור פנימי לעצמנו, לזמן, למשימה? אם יש חיבור, אז לא צריך לקבל כל הזמן מחמאות מהילדים, לא צריך שיגידו כל הזמן תודה, לא צריך לייקים. כמו בכל דבר בחיים, זה קודם כל פנימה ורק אחר כך החוצה.

צריך נשימה, צריך ביטחון עצמי, עם חיבור לשליחות ולתפקיד, עם חיבור לפנימיות. לא צריך לעשות שינויים דרמטיים. כשההורה במקום הנכון – לילד עצמו הרבה יותר קל למצוא בהתאמה את מקומו הנכון".

המשך חג שמח.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.