רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

מגילת אסתר של ימינו

זלנסקי מול פוטין

אני קוראת בימים אלה את הספר החדש "מגילת אסתר של הנפש", שכתב הרב חגי לונדין. הוא מסביר את סיפור מגילת אסתר, שנקרא בקרוב בפורים, אבל מראה איך זה לא רק מאבק לאומי היסטורי בין המן לבין מרדכי ואסתר, אלא מאבק שקיים בתוך הנפש של כל אחד מאיתנו.

המגילה היא סמל למאבק בין טוב לרע, שבסופו – בעזרת אלוקים שלא מוזכר במגילה, אבל רוקם את כל הפרטים מאחורי הקלעים – הטוב מנצח. בכל אחד מאיתנו יש אחשוורוש, מרדכי, אסתר והמן. המהפך המשמח שבמגילה הוא ביטוי למהפך אפשרי גם בנפש האדם, שיכול להתגבר על כל הקשיים.

תוך כדי קריאה, התחלתי להסתכל ככה גם על החדשות: מה אפשר ללמוד מפוטין? האם יש גם בנו כוחנות ועקשנות כזו, שגורמת נזק והרס? ומה אפשר ללמוד מזלנסקי, נשיא אוקראינה, שנחשב אולי קצת בזלזול ל"נשיא הסטנדאפיסט" ומתגלה כעת כמנהיג מרשים ובעל עוצמה?

ומה אפשר ללמוד מהסולידריות אצלנו? דובר משרד החוץ סיפר לי ששגרירויות אחרות באוקראינה כבר מזמן התרוקנו, בעוד שאנשי השגרירות מישראל עוד מחפשים ישראלים בכל פינה ומנסים להעביר אותם את הגבול. שלא לדבר על שליחי חב"ד, שאפשר ללמוד כל כך הרבה ממסירות הנפש שלהם. לא כל אחד יכול וצריך לנהל בית יתומים תחת אש רוסית, אבל אפשר לחשוב איפה אנחנו מאמצים יותר מסירות ואכפתיות כלפי הזולת.

וגם כאן, כמובן, כמו במגילה, יש בימאי מאחורי הקלעים של כל העסק המסובך והמורכב הזה, והלוואי שנזכה בקרוב גם בימינו ל"ונהפוך הוא", מלא באורה ובשמחה.

לקבלת התכנים של סיון רהב-מאיר באופן קבוע: https://lp.vp4.me/pif9

ספר חדש לקוראים הצעירים ולכל המשפחה

"לגדול! 3", על תנועת החסידות ועלינו

להנחה - השתמשו בקוד קופון 3333

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.