רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לתקן את העולם

הרבי מלובביץ׳ זצ"ל
צילום: מתוך אתר חב"ד

רבע מאה חלפה. בשבת ימלאו 25 שנים לפטירת הרבי מלובביץ'. המשימה שהותיר רלבנטית מתמיד: לגעת בכל נשמה, לתקן את העולם ולהבין שכל אחד ואחת הם שליחים. הנה רק ארבעה ציטוטים מעצימים במיוחד שלו מתוך הספר החדש "מה שלמדתי מהרבי":

  •  "אלוקים ברא את העולם כך שלכל אדם מראה ייחודי, ולא ייתכן ששני נבראים יהיו זהים לגמרי. הסיבה לכך היא שלכל נברא יש תפקיד אישי, שאינו שייך לנברא אחר, והתפקיד הזה חיוני לצורך הגשמת תכלית הבריאה".
  • לאדם חולה כתב פעם: "ישנה סיסמה חסידית ידועה: תחשוב טוב – יהיה טוב. לכאורה צריך לחכות עם השמחה עד שיוטב מצב הבריאות, ואז תוכל לשמוח. אך יש לומר להיפך: נכון להקדים את השמחה, וזה עצמו ימהר את ההטבה בבריאות".
    • לאדם שיצא לגמלאות כתב: "פרישה מעבודה יכולה לחול רק על עניינים גשמיים, רק על עסקים ופרנסה, אבל חשוב לדעת שאין לעולם פרישה מהעבודה הרוחנית של האדם. זוהי שליחות חיים, ואפשר רק להגביר אותה כעת עם יציאתך לפנסיה".
  • "אברהם אבינו לא התחשב בדעה הפופולארית באותו הזמן, ולא רק שחינך כך את משפחתו אלא פרסם את אמונתו בכל העולם, ובתגובה אומות העולם העריכו אותו. כשאנחנו נדע מי אנחנו ונכבד את עצמנו – נוכל לראות בעינינו כיצד העמים שמסביב מכבדים אותנו".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.