רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לשנות את כל העולם

הרב אדלשטיין בדרך לתפילת יום כיפור

וכך אמר הרב יעקב אדלשטיין זצ"ל, הרב של רמת השרון, על יום הכיפורים:

• "איך אפשר למחוק דברים שאדם עשה? מה מועילה החרטה? האם היא מעלימה את העבירות? אם אדם אכל דבר שגרם לקלקול קיבה ואחר כך התחרט על זה, האם החרטה תועיל עכשיו לקיבה שלו? ובכן, תהליך התשובה הוא אכן מעל לשכל, מעל לטבע. זה אחד מפלאי הבריאה, אחת המתנות הגדולות שקיבלנו – האפשרות להתחיל מחדש".

• "יש פסוק נפלא שמגלה לנו סוד: שׁוּבָה יִשְׂרָאֵל עַד ה' אֱלֹהֶיךָ. כלומר, האדם צריך לשוב עד ה'. אילו הייתה זו עלייה אל מקום חדש, הליכה למקום אחר, לא היה נאמר 'שובה', לשוב. מכך אנחנו לומדים שזה באמת המקום האמיתי והמקורי שלנו. לחזור בתשובה זה לא להשתנות, זה לשוב ולחזור למקום הנכון, להיות מי שאתה אמור להיות".

• "אדם אחד אמר פעם בצעירותו שהוא רוצה לתקן את כל העולם. אחר כך ראה שזה קשה, ואמר שיתקן רק את אנשי מדינתו. אחר כך החליט לתקן לפחות את כל תושבי עירו, וכשנכשל – ניסה לתקן לכל הפחות אל בני משפחתו. לבסוף הבין שעליו לתקן קודם כל את עצמו. ואז, כשעבד על תיקונו העצמי, ראה לפתע שהוא משפיע גם על משפחתו, עירו, מדינתו והעולם כולו. תיקון העולם מתחיל בתיקון עצמי. השאיפה שלנו היא כללית, אבל הבסיס הוא בשיפור האישיות של כל אחד ואחת".

גמר חתימה טובה!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.