לשים לב
אחרי הבחירות שמח. הנה רעיון שיכול לתת הבוקר קצת פרופורציות למפסידים בבחירות, למנצחים, ליועצים ולכולנו. בספר החדש והנפלא “שבת שלום חני” נאספו רעיונות של חני וינרוט ז”ל על הפרשה. השבוע מצוטט שם הפסוק המפורסם שאומר יעקב אבינו: אִם יִהְיֶה אֱלֹוקים עִמָּדִי וּשְׁמָרַנִי בַּדֶּרֶךְ הַזֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי הוֹלֵךְ, וְנָתַן לִי לֶחֶם לֶאֱכֹל וּבֶגֶד לִלְבֹּשׁ. וכך כותבת חני: למה צריך להגיד “לחם לאכול ובגד ללבוש”, לא ברור שלחם הוא לאכילה ובגד הוא ללבישה?
ובכן, זה לא מובן מאליו. מה אם יהיו לי אלף בגדים בארון, אבל אני באשפוז עם פיג’מה של בית חולים? ואם יהיה לי את כל האוכל שבעולם אבל אני אסבול מבחילה אחרי טיפול, מה זה יעזור לי? וזה מה שיעקב בעצם אומר: ברך אותי בלחם לאכול ובגד ללבוש. זוהי קריאה לשים לב. זה לא מובן מאליו שיש לך לחם ואתה גם יכול לאכול אותו, שיש לך בגד ואתה גם יכול ללבוש אותו. יש אנשים שיש להם הכול, אבל הם מרגישים שאין להם כלום. לראות את מה שיש לך ולהיות מסוגל ליהנות ממנו – זוהי ברכה.
כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

סולם יעקב

על זוגיות, חינוך ילדים, שיפור עצמי ועוד

ידידיה מאיר וסיון רהב-מאיר במסע בעקבות דמותו המיוחדת של הרב יעקב אדלשטיין זצ”ל.

אתם מוזמנים לרכוש את הספר במחיר מיוחד באתר ידיעות ספרים!