לפני שיוצאים לעולם
ציור: אהובה קליין

רציתי לכתוב על הבחירות, ובסוף כתבתי על הפרשה. הנה ההסבר לכך: עשרות פסוקים מוקדשים בפרשת השבוע לכל סוגי הבגדים שילבש הכהן הגדול. בשבוע שעבר הוקדשו עשרות פסוקים לבניית המשכן, על כל חלקיו. גם בגדי הכהונה וגם המשכן צריכים להיעשות עם החומרים היקרים ביותר – אבנים יקרות, זהב וכסף, ארגמן, בדים איכותיים.

זה נראה מוזר. הרי מדובר בעם שרק עכשיו יצא ממצרים, וצריך עוד מעט להתחיל לבנות את עצמו בארץ ישראל. למה לבזבז כל כך הרבה כסף וזמן על דברים רוחניים? למה לא לחסוך כסף, לעסוק במסחר, ולהתמקד בבנייה חומרית, שגם היא חשובה?

ובכן, התורה מלמדת אותנו מה סדר העדיפויות הנכון: קודם כל תקימו משכן, מרכז רוחני, ותדאגו שהוא יהיה הכי מפואר ומכובד. קודם כל תוודאו שכל האומה תדע מה מוקד הזהות שלה. בלי זה אי אפשר בכלל להתחיל לטפל בשאר בעיות החיים.

אנחנו מתעסקים השבוע המון בפוליטיקה, וזה כמובן חשוב. אבל פרשת השבוע מזכירה שלפני הכול – עם ישראל צריך בכלל לדעת מי הוא ומה סוד כוחו, ללמוד מה תפקידו בעולם, והוא צריך להשקיע בכך את מיטב הכישרונות והאמצעים שיש לו. אחר כך אפשר לטפל בכל נושא שבעולם, אבל זהו הבסיס.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.