רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

למה אברהם הוא אבינו?

לו היו עורכים את מצעד האנשים המשפיעים בעולם, אברהם אבינו ושרה אימנו היו כנראה נבחרים לצמרת הרשימה. קשה להפריז בחשיבות של המהלך שמתחיל השבוע בפרשת "לך לך": הם יוצאים למסע לארץ ישראל, ובכך מסמנים את הדרך למיליוני יהודים מאז ועד היום. הם כופרים בעבודה הזרה ובעבודת האלילים ומחוללים את מהפכת המונותיאיזם, האמונה באלוקים אחד. הם מקימים בית יהודי ראשון, אוהל של חסד והכנסת אורחים. אבל בשום מקום לא נכתב מדוע דווקא הם נבחרו למשימה.

הרב אבינדב אבוקרט מציע בספרו החדש "דיבור המתחיל" הסבר מרתק: מדוע נבחר אברהם? למה דווקא הוא? הסיבה שאברהם שמע כאלה בשורות גדולות היא עצם היכולת שלו לשמוע אותן. יש קול פנימי שמדבר לכל אחד ואחת, אבל רוב העולם מסרב להאזין ובורח מהייעוד שלו. אברהם שמע את הקריאה "לך לך". הוא הצליח להשתיק ולהשקיט את כל הקולות האחרים, את כל ההפרעות החיצוניות, את כל השעבודים והפיתויים שמסביב, וזכה לבהירות צלולה ומאירה. במקום ללכת לאיבוד בעולם מלא בלבול, אברהם הבין את הסיפור כולו והפך ליהודי הראשון, לעולה החדש הראשון, למאמין הראשון.

רבי נחמן מברסלב כותב על כך: "לכל אדם בעולם יש 'לך לך', שמזהיר את האדם שיילך לעצמו, 'לך לך' שתלך לעצמך, היינו למקור נשמתך".

שנצליח לשמוע. שבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.