רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

ללכת

זהו יום החול הראשון של השנה החדשה, אחרי יומיים של חג. כמה החלטות חדשות, כמה מסקנות ומחשבות ותוכניות, כמה כלים בכיור. איך נוחתים? איך מתחילים ליישם? ובכן, בין ראש השנה ליום כיפור – ישנה גם פרשה. פרשת השבוע היא פרשת "וילך", והרבי מלובביץ' קרא לנו לשים לב אליה ולמה שהיא מלמדת אותנו. שימו לב מה הוא אמר על הפרשה, במסר שמתאים מאוד לבוקר הזה:

"פרשת 'וילך' היא הפרשה שקוראים בתורה בהרבה שנים בשבת הראשונה שבתחילת השנה. נמצא, שהימים הראשונים של השנה קשורים בפרשת 'וילך', ומכאן מובן שזוהי העבודה לימים הראשונים של השנה, ולשנה כולה: וילך. ללכת. הליכה. זהו עניין כללי שצריך להיות תמיד אצל בני ישראל. עבודתו של האדם צריכה להיות באופן שבו אינו נשאר לעמוד במדרגה אחת, אלא שיתעלה ממדרגה למדרגה בכל יום ובכל שעה, ובפרט בתחילת השנה".

ואז הוא מסביר ספציפית על מי נאמר "וילך" – הפרשה הרי מספרת על משה רבנו. אלה הן השעות האחרונות בחייו, הוא בן 120, אחרי מסכת חיים ארוכה, ובכל זאת – "וילך משה". משה ממשיך וטורח ומשפיע ולומד ומלמד עד הרגע האחרון, ומהווה בכך מודל של מנהיג. לפי הפרשנות הזו – דווקא הפרשה הזו, דווקא בימים האלה, נותנת כוחות והשראה לפעילות ולעשייה לשנה החדשה.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.