רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לכל אחד חלק בתורה

אלעד אטיאס ממעלה אדומים הגיע לגיל 13. אלעד אטיאס סובל מאפילפסיה, פיגור ואוטיזם. הנה מה שכתבה לי אמו, גלי אטיאס, לקראת חג שמחת תורה שמתחיל הערב:

"מהיום שבו אלעד נולד, חלמתי על בר המצווה שלו. חלמתי שהוא ישתפר, אולי יבריא ויוכל אפילו לעלות לתורה. לקראת האירוע, הייתי צריכה לעדכן את החלום. הוא לא יחגוג בר מצווה כמו כולם. פעם, בשיחה עם הורים לילד אחר עם מוגבלות, שמעתי מהם שהיו מעדיפים למחוק את היום של בר המצווה שלו מלוח השנה. המשפט הזה ליווה אותי לאורך השנים, והחלטנו שאצלנו בר המצווה של אלעד תלבש חג ותעביר מסר עוצמתי.

השאלה לא הייתה האם לחגוג, אלא איך לחגוג. אלעד הרי כל כך מחובר לשבת, לתורה, לשירים ולמסורת. אלעד לימד אותנו המון במסע הזה, מסע של 13 שנים. הוא המורה הכי טוב שיכולנו לבקש לחיים. אז אם הוא לא יכול לעלות לתורה, התורה תגיע אליו. החלטנו לכתוב ספר תורה לכבוד האירוע, ולערוך ביום בר המצווה טקס חגיגי של הכנסת ספר תורה. אלעד לא יכול להתפלל במילים, אבל התפילה שלו מהלב בוקעת שערי שמיים, וככה הרגשנו שם. זה היה טקס מלא משמעות ושמחה, יחד עם הצוות החינוכי והרפואי שליווה ומלווה את אלעד, עם המשפחה המורחבת והתומכת ועם עוד ילדים מיוחדים כמוהו.

זה הזכיר לנו שלכל אחד, באשר הוא, לא משנה מי הוא, יש את האות שלו בתורה, את הקשר שלו והחלק שלו בתורה. חג שמח".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.