רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לכבוד י' בשבט

הקבר של הרב יוסף יצחק שניאורסון
שבת שלום מניו יורק. בשבת הזו התאריך הוא י' שבט. זהו יום פטירת הרב יוסף יצחק שניאורסון, המנהיג הקודם של תנועת חב"ד, והיום שבו החל הרבי מלובביץ' להנהיג את התנועה, יום שעתיד להשפיע על מיליונים.
זהו גם יום שבו אפשר ללמוד איך לצמוח מתוך משבר: הרבי מלובביץ' הגיע לבית מדרש כמעט ריק בברוקלין, ובעיקר לקומץ אנשים עם לבבות ריקים. שבורים. פליטים אומללים שאחרי השואה הקשה היגרו לאמריקה וכמעט נסחפו לתוך התרבות האמריקאית. בלעדיו, הם כנראה היו נעלמים. אבל הוא יצר מהפכה ששינתה את העולם. מהפכה של תקווה, אמונה, תקומה, התלהבות. כל המילים שאנחנו צריכים עכשיו.
הוא אמר: "אם הנאצים רצו להגיע גם ליהודי הכי רחוק כדי להרוג אותו, אנחנו צריכים להגיע עד ליהודי הכי רחוק כדי להחיות אותו". אפשר להגיד את המשפט הזה גם על חמאס, ועל כל אויבינו היום: אם הם מוכנים לרצוח כל תינוק, אישה וקשיש, בלי שום הבדל, בשנאה חולנית ובאלימות מטורפת, אנחנו צריכים להיות אכפתיים ואוהבים כלפי כל אחד, רחוק וקרוב.
בימים הקרובים אפגוש כאן אחים רחוקים. טנפליי, לייקווד, אוסינג, ווסטצ'סטר, רוקוויל – מחכה להיפגש. זו זכות להתחיל את המסע בתפילה כאן, במקום שבו טמונים שני המנהיגים האלה.
שבת שלום. בשורות טובות.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.