רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

שיעור באמונה: לזכר סרן דניאל פרץ הי"ד

סרן דניאל פרץ זל
סרן דניאל פרץ החטוף הוכרז הלילה כחלל. תנחומים לרב דורון פרץ ולרעייתו שלי היקרים, שלימדו אותנו שיעור באמונה מאז שמחת תורה. עקבתי אחרי הרב דורון בעשרות הרצאותיו בארץ ובעולם. באופן מדהים, הוא כמעט תמיד חיזק וניחם אחרים, ולא להיפך.
"הדרך שלי להתמודד היא הכי מיקרו והכי מאקרו", הוא אמר. "הכי מיקרו – אדם צריך להתמקד ברגע הזה בלבד, כל יום בפני עצמו, כל דקה בפני עצמה. הכי מאקרו – וואו, עם ישראל זה משהו הרבה יותר גדול מאיתנו. אנחנו חלק מסיפור עולמי עצום".
בנם יונתן התחתן, בזמן שדניאל נחשב נעדר. "זה לא הזוי, זה יהודי", הסביר הרב דורון. "בחופה בכינו והזכרנו את דניאל, אבל אחרי שנתנו מקום לבכי, קמנו אל השמחה. נזכרתי בירמיהו הנביא, שרואה את החורבן ואומר: עוֹד יִשָּׁמַע בְּעָרֵי יְהוּדָה וּבְחֻצוֹת יְרוּשָׁלַ͏ִם קוֹל שָׂשׂוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה קוֹל חָתָן וְקוֹל כַּלָּה".
הכרתי את הרב דורון כיו"ר תנועת המזרחי העולמי, שעוסק בחינוך ובזהות יהודית כבר שנים. אבל על אחדות כזו, מול אתגר כזה, גם הוא לא חלם: "החמאס בא לחסל – ויצא מחשל. מתוך היום הקשה הזה, שמחת תורה תשפ"ד, יצמח משהו אדיר. הרי את החושך הזה אנחנו לא מבינים. אז גם את האור שעוד יגיע, אנחנו לא נבין ולא נקלוט".
לזכרו של דניאל שמעון בן דורון.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.