רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לזכר מקסים מולצ'נוב ז"ל

מרים מוסקוביץ' יצאה כעת מבית המשפחה של החייל מקסים מולצ'נוב, שנרצח היום בפיגוע הדריסה במחסום מכבים. מקסים היה חייל בודד, יליד חרקוב שבאוקראינה, שעשה עלייה בשנים האחרונות.

מרים היא שליחת חב"ד בעיר. אני כותבת פה הרבה על הפעילות המדהימה שלה ושל משפחתה בשנים האחרונות, תחת אש. היום הייתה לה משימה אחרת, וכך סיפרה לי:

"בעלי הרב משה קיבל בצהריים טלפון מצה"ל על הפיגוע הקשה שאירע בישראל. הוא התבקש להודיע על כך לבני המשפחה של הנרצח באופן מסודר, כלומר באמצעות מפגש פיזי.

הוא היה בדיוק באמצע סידור דחוף של הלוויה של יהודי מהקהילה שהלך לעולמו. הוא הציע שיילך לשם אחרי ההלוויה, אבל אמרו לו שזה חייב להתבצע בהקדם, כדי שהם לא ישמעו ממקור אחר. הבנתי שאני צריכה לעשות את זה.

לקחתי איתי עוד זוג מבית הכנסת שלנו. נתנו לי הדרכה טלפונית ונסענו ליעד. אנחנו בדיוק חוגגים 33 שנים של שליחות בחרקוב. עברנו כל כך הרבה, בפרט במלחמה בשנתיים האחרונות, אבל שליחות כזו עוד לא הייתה לנו. אנחנו תמיד רוצים להוסיף אור, עוד מצווה ועוד מעשה טוב, ופתאום להגיד להורים שהבן שלהם נהרג? זו שליחות אחרת".

על הרגעים הקשים, האישיים, מרים מדלגת. "הם שאלו הרבה שאלות על למה זה קרה. אמרתי שלא תמיד יש לנו תשובות. אחרי ששני הבנים של אהרן הכהן מתו, כתוב בתורה: 'וַיִּדֹּם אַהֲרֹן'. לא תמיד צריך לתת תשובה. לפעמים צריך לדעת מתי לידום, לשתוק ביחד, לבכות ביחד.

ותמיד אפשר להתפלל לנחמה, שתהיה לנו יכולת להתמודד.

במעבר חד, אנחנו ממשיכים לארגן פה את השבתון שלנו מחר למשפחות מהקהילה, חשוב לנו לעשות שבתון כזה גם במצב הנוכחי. המשפחה של מקסים יוצאת כעת למסע לארץ, עד להלוויה. 16 שעות של נסיעה מחרקוב ועד מעבר הגבול, ואז עד לשדה התעופה, ואז טיסה לישראל.

המקום ינחם אתכם, משפחת מולצ'נוב".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.