רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לזכר ודים בליך הי"ד

ודים בליך הי"ד
"שלום סיון, כאן אורטל בליך. בעלי ודים בליך נלחם בחירוף נפש בקיבוץ בארי ונפל. בשבעה הגיע לנחם אותי אדם דתי. היו מסביב הרבה נציגים של משרד הביטחון והרבה שוטרים, אבל הייתה לי בקשה מיוחדת, דווקא ממנו: שיגידו קדיש על בעלי. הוא הבטיח לדאוג לזה ותוך זמן קצר יצרו איתי קשר מארגון שנקרא 'חסד חיים ואמת'. הם לקחו את השם המלא של בעלי ושל הוריו והבטיחו שכל השנה – מישהו יגיד עליו קדיש".
אורטל אינה היחידה. דרור דוד הוא היזם של פרויקט "קדיש לכל קדוש", והמטרה שלו היא שיהיה מישהו שאומר קדיש כל השנה, שלוש פעמים ביום, על כל אחד מהנרצחים ב"חרבות ברזל". 730 מתנדבים כבר קיבלו שם משלהם להגיד עליו קדיש, ועכשיו, לרגל "יום הקדיש הכללי" שחל מחר, בצום עשרה בטבת, הם פונים לציבור כדי למצוא עוד 534 אומרי קדיש לשאר הנרצחים.
דרור מסביר: "הרבה אנשים היו צעירים מאוד ולא הותירו צאצאים, יש משפחות שנטבחו לגמרי, יש כל מיני סיפורים. לצד הקדיש, המתנדב עושה גם מצוות ומעשים טובים לעילוי נשמת הנרצח, והקדיש הופך הרבה פעמים לקשר, לחברות בין המתנדב לבין המשפחה. אדם חרדי שאומר קדיש על ליז אוחיון שנרצחה במסיבה, עשה אירוע בחנוכה הדלקת נרות משותפת למשפחה שלו ושלה. גילינו למשל את סיפורו של ניר ניקיטה, שהתגייר ולא היה נשוי, כך שאין לו משפחה יהודית שתדאג לקדיש. קדיש הוא המלחמה שלנו בשכחה".
יהי רצון שיתקיימו בנו מילות הקדיש, עד לשורה האחרונה: עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל, ואימרו אמן.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.