רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לזכר אוריאל כהן הי"ד

אוריאל כהן הי"ד
"שלום סיון, כאן חנה אשתו של אוריאל כהן הי"ד שנפל בקרב בעזה. אוריאל היה מחובר לדברים שאת מפרסמת על פרשת השבוע, והפיץ אותם למשפחה.
אספר עליו קצת: אחת התכונות של אוריאל הייתה הארת פנים. אפשר לראות זאת בתמונות שלו. חיוך גדול ועיניים טובות ופנים מאירות. חז"ל אומרים שהמדרגה הכי גדולה של נתינה, של חסד, היא במאור פנים. לתת חיוך זה לפעמים יותר מלתת כסף. ואוריאל, כשמו כן הוא, באמת האיר את האור של האל בעולם.
שמעתי שבזמן הלוויה אנחנו לא רק מלווים את המת, אנחנו צריכים להלוות ממנו את המידות שלו. הלוואי שניקח מאוריאל את מידת הארת הפנים שלו וננסה לחייך יותר לאחרים.
אני יודעת שבימים הקשים האלה אני אמורה להרגיש חצי בן אדם, אבל מאז שאוריאל נפל אמנם קשה, אבל אני מרגישה שאני אחד וחצי - גם הנשמה של אוריאל איתי, וגם עם ישראל היפה שלנו, שמציף אותנו באהבה. אשמח אם תוכלי להקדיש את השיעור השבוע לזכרו".
תודה, חנה יקרה. השיעור של פרשת יתרו מוקדש לזכרו של אוריאל בן עמנואל.

לחנה יש מסר נוסף לכולנו:

"משנכנס אדר מרבים בשמחה, והוא נכנס עכשיו. מיום חמישי בערב ועד מוצאי שבת – ראש חודש אדר א'. איך נעשה זאת השנה? איך אפשר לשמוח? מצאתי בקבוצת הווטסאפ המשפחתית הודעה שאוריאל כתב שבוע לפני שנפל, בראש חודש טבת: 'נתפלל ונברך שיהיה חודש טוב ומבורך, מלא באור ובשורות טובות לכל עם ישראל, אמן!'. אוריאל היה אדם כללי, תמיד הכניס את הציבור ואת עם ישראל לכל מה שעשה, אפילו להודעות פשוטות כאלה בווטסאפ.

יש כאלה שיתקשו להרבות בשמחה בחודש אדר הקרוב, והשנה יש לנו שני חודשי אדר. העצב שוטף כמו נהר ענק את השגרה, וקשה לשמחה לתפוס את מקומה. לכן אני כותבת. דווקא השנה אני מבינה את הטעם של המנהג להתחפש בפורים. כדי לשים מסיכה על העצב. אז אנחנו נתחפש, נשמח, נצמח. לכבודך אוריאל. זה מה שהיית רוצה. אני רוצה להעביר את המסר הזה בראש חודש אדר, שהוא מורכב לי ולעוד רבים השנה. משנכנס אדר מרבים בשמחה, גם השנה, קצת אחרת".

 

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.