לומדים עם ארטיק ביד על שפת ים כנרת

החיים לא מתחלקים לשיעורים ולהרצאות, ואז לחיים עצמם. ברכת המזון לוקחת את כל העקרונות הגדולים והפילוסופיים שעליהם אפשר לדבר הרבה – ומכניסה אותם ישר אל תוך המטבח והשולחן, אל הסנדביץ' בהפסקה.
"ואכלת ושבעת וברכת את ה' אלוקיך על הארץ הטובה אשר נתן לך" – נאמר בפרשת השבוע, פרשת "עקב". מכאן לומדים שברכת המזון היא הוראה מפורשת מהתורה. יש לברך לפני שאוכלים משהו, אבל גם אחרי שכבר אכלת ושבעת – גם אז – "וברכת".
רבי נחמן מברסלב כותב: "אכילת האיש הישראלי יקרה מאוד", וגם מסביר איך כל ברכה מהברכות השונות על המזון היא פשוט שיעור שלם בפני עצמו – "המוציא לחם מן הארץ", "בורא פרי העץ", "שהכל נהיה בדברו" – יש פה עולמות שלמים של תוכן, אם רק עוצרים ומקשיבים למילים של הברכה.
יש פרשנים שמדגישים איך פרט בימים אלה של קיץ, טיולים וחופשות, הפרשה מראה איך לקחת דיבורים ותפיסות מתוך בית המדרש, ולבטא אותם גם בברכת המזון במנגל על שפת הכנרת, או בשלוק של מים שלוקחים ממימייה בדרך.
בתיאבון.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

מתחילים מייד אחרי החגים!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.