להתחיל בקטן

בימים האחרונים של השנה, בימים האחרונים של החופש הגדול – זוהי עבודה קשה לנסות ולצאת מעצמנו. הנה קטע קטן על כך, מתוך היומן החדש והנפלא של הרבנית ימימה מזרחי, שמלווה ברעיונות יפים את כל החגים והפרשות:
"כי תצא למלחמה על אויבך" – כך נפתחת פרשת השבוע, פרשת "כי תצא". צאי והילחמי באויבים שלך, השגרה והאדישות. תני תשומת לב. בעיצומו של החופש הגדול קוראים בתורה את הפסוקים היפים על שנות הנדודים במדבר: 'שִׂמְלָתְךָ לֹא בָלְתָה מֵעָלֶיךָ וְרַגְלְךָ לֹא בָצֵקָה זֶה אַרְבָּעִים שָׁנָה'. התורה מתארת ארבעים שנה של הלבשה, של גיהוץ הבגדים, של אספקת אוכל. איזה יחס אישי קיבלנו מבורא עולם, שבדק: האם הבגד שלו לא מקומט? האם הוא שתה ואכל מספיק? זוהי אהבה ברזולוציות דקות כל כך. אנחנו צריכים לזכור כעת את ההכי-שכיחים, את הילדים המדהימים שלנו, ולתת תשומת לב לפרטים הכי קטנים. לזכור את הזכות האדירה להיות אימא שלהם, להיות הבת של ההורים שלך, להיות עם בן הזוג. זהו חשבון הנפש הלאומי, הישראלי. להתחיל מהבית, מהמשפחה, מהיחס להכי קרובים. החברה שלנו תיראה אחרת לגמרי.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

מתחילים מייד אחרי החגים!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.