להישען קדימה

שבוע טוב. שבת מקסימה עברה עלינו בניו ג'רזי, עם חברי ארגון הסטודנטים "יבנה". כל אחד מהם לומד בקמפוס אחר ברחבי ארצות הברית, ומארגן שם פעילות יהודית.בבמהלך

השבת שמעתי את הרעיון הבא, מנשיא ארגון ה-OU, הרב משה ביין: "ישבתי פעם לפגישה עם בכיר בחברת 'סוני'. רציתי לעשות אז סרטי וידאו על יהדות. הוא אמר לי נתון מעניין: משחקי וידאו הם פופולאריים היום פי כמה מתכנים של וידאו לצפייה. למה? כי אנשים מעדיפים משחק אקטיבי על הסתכלות פאסיבית. בתעשייה קוראים לזה 'בידור כשאתה נשען אחורה' מול 'בידור כשאתה נשען קדימה'. אנשים מעדיפים להישען קדימה, לשחק, להרגיש שהם עושים משהו. זה נראה לי משל נכון גם על זהות יהודית כיום: התרגלנו לקבל הכול כשאנחנו נשענים אחורה – יש בית כנסת, יש רב, יש שיעורים, הכל זמין ונגיש, צריך רק לבחור. אבל אי אפשר להשוות את זה להשתתפות פעילה, ללימוד פעיל, להרגשה שאתה חלק מהמשחק. לקראת השנה החדשה, כל אחד מאיתנו צריך לחשוב איך הוא לא רק נהנה מכל מה שכבר קיים, אלא נשען קדימה, עושה, פועל, משנה, נהיה יהודי אקטיבי".

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

מתחילים מייד אחרי החגים!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.