רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

להילחם בחושך

הכי נחמד לדבר על הוספת אור. כבר כמה ימים שהמסר היומי כאן על חנוכה מלא באופטימיות, ברוח החג. אבל אולי בדיבורים כאלה, שהם נכונים עקרונית, אנחנו עושים לעצמנו עבודה קלה מדיי. יש חושך בעולם וצריך לדעת לזהות אותו, להילחם בו, לכבות אותו, לא לתת לו להשתולל.

אז יש לי הרבה דברים לומר על אור לקראת הדלקת הנר השמיני הערב, אבל אי אפשר להתעלם מהחושך:

אברהם אלמליח נפצע אתמול בינוני על ידי מחבל באזור שער שכם, פחות משבועיים אחרי שנרצח באזור אליהו קיי. הלוחמים שחיסלו את המחבל, נלקחו לחקירה והנשק שלהם נלקח מהם.

שני ילדים – הללי בת ה-6 וראי-טוב בן ה-3 – הובאו הלילה למנוחות, אחרי שנהרגו בתאונת דרכים ביום שישי. ההורים שלהם, יניב והודיה מעודד, עדיין מאושפזים במצב קשה. הודיה הייתה בהיריון, וגם העובר לא שרד את התאונה. על פי החשד, הנהג הפלסטיני נסע ברכב שהורד מהכביש ונאסר לשימוש, וביצע פניית פרסה לא חוקית, מה שגרם לתאונה הקשה.

ובסביבות חצות הלילה, חברים שגרים בעיר לוד סיפרו לי שהילדים שלהם התעוררו. עוד לילה של יריות בלתי פוסקות ברחובות לוד. צרורות של ירי, מנשק בלתי חוקי, שמסכן את חייו של הציבור שומר החוק, מכל המגזרים, שלא מוכן לוותר על ריבונות ומשילות.

רפואה שלמה לפצועים. נחמה לאבלים. ושנקבל כוחות מהחשמונאים ומשמונת נרות החנוכה – להילחם היטב בחושך, בחיים האישיים והלאומיים.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.