רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

לדעת שיש סוד

ספריה עם דלת נפתחת מאחורי הספרים

לדעת שיש סודהדברים הבאים נכתבים אחרי שיחה עם מדריך בתנועת נוער, שחושש שהלילה הקרוב יהפוך בעיקר להזדמנות להתנסות ראשונה בסיגריות או באלכוהול. הוא סיפר לי מה המסר שהוא אישית ינסה להעביר לחניכים שלו:

הערב ל"ג בעומר, יום פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי, שמזוהה יותר מכל עם תורת הסוד. ומה יעשה מי שלא מבין בתורת הסוד? יידע לפחות שיש סוד בעולם. שהמציאות הנגלית היא לא הכול, שיש רובד עמוק נוסף במציאות, שהשכבה החיצונית שאנחנו רואים רוב הזמן היא רק הקליפה שמסתירה את מה שבפנים. רובנו הרי לא מבינים דבר בקבלה, ובכל זאת מרגישים שקורה משהו בל"ג בעומר.
כחצי מיליון אנשים צפויים לעלות גם השנה לקברו של רבי שמעון בר יוחאי. רובם לא לומדים את ספר הזוהר אבל הם מרגישים ש"יש כאן משהו מעבר". מיליוני ילדים שחלקם אולי לא שמעו על רבי שמעון בר יוחאי אוספים כבר שבועות קרשים בהתלהבות רבה, ויתאספו הערב להדליק אש גדולה בתוך החושך דווקא ביום פטירתו.
גם בלי להיות מקובלים, היום הזה קורא לנו לאמץ מבט פנימי יותר: כך לגבי התורה (מתחת לטקסט הפשוט יש עומקים על גבי עומקים), כך בנוגע למציאות שסביבנו (הכותרות התקשורתיות מספרות לעתים רק על מה שגלוי ושטחי) וכך ביחס לאדם, לזולת (החיצוניות, כידוע, מסתירה לעתים את הפנימיות, את הנשמה). זה יום שבו נזכרים בכך שהרוב – סמוי מן העין, וכדאי להתאמץ ולשים לב אליו. ל"ג בעומר שמח.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.