לא להפסיק לתרום
קרדיט: אהובה קליין
איזה ציווי מופיע בפרשה עוד לפני מצוות השבת? לעשות מלאכה. שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה, נכתב בפרשה, ורק אז – וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי יִהְיֶה לָכֶם קֹדֶשׁ. הרב שניאור אשכנזי מראשון לציון מסביר עד כמה הפעילות, המלאכה והאקטיביות חשובות בחיינו, בכל גיל:
"בששת ימי החול עלינו לפתח את העולם ואת עצמנו. בעולם ישנו דיון תוסס מתי צריך לפרוש לפנסיה: האם בגיל מסוים וקבוע לכולם, או לפי תפקודו של העובד. אבל ההלכה מכוונת אותנו למצב שבו אין כלל פרישה מהעבודה, כי האדם אף פעם לא מסיים את תפקידו בעולם הזה, הוא רק עובר לתפקיד אחר. בני שבט לוי, למשל, שסחבו את המשא הכבד של המשכן במדבר, פרשו מהתפקיד בגיל 50, אבל עברו מייד לתפקיד אחר, קל יותר מבחינה פיזית, וגם החלו במקביל לייעץ ולחנוך לוויים צעירים. חז"ל מדגישים שאסור לאדם לשבת בטל. אף אחד הוא לא 'מיותר', אף פעם. תמיד צריך למצוא שליחות שמתאימה לגילו ולמצבו, או התנדבות שבה הוא יכול לתרום מניסיונו ומכישוריו. שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה".
כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

מתחילים מייד אחרי החגים!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.