רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

כשיוצאים מהחממה אל העולם

הנבטות

יום שני, 12 בצהריים, "חוות הנוער הציוני" בירושלים. קורס הכנה לבנות לקראת השירות הלאומי. הרב שמואל אליהו, הרב של צפת ובכיר במערך השירות הלאומי הוא המרצה הבא, והבנות מתרגשות. המנהלת סיפרה להן שהוא ידבר גם על פרשת "הרב מהצפון", שאותה הוא עצמו חשף וליווה פומבית, מה שהוביל לחקירת המשטרה.

אלה ימים אחרונים של חופש גדול עבורן, בין סיום כיתה י"ב לבין תחילת השירות. הן מקשיבות לרב מדבר על חודש אלול, על היכולת לתקן ולהתחיל תמיד מההתחלה, על חשיבות הפעילות שלהן בבתי ספר ועם ילדים במצוקה ונוער בסיכון, אבל כשהוא עובר ל"נושא שטיפלתי בו אישית בחודשים האחרונים בצפת, ובטח שמעתן עליו", הן הופכות קשובות במיוחד. התלונות הראשונות של נשים על עזרא שיינברג הרי הגיעו אליו.

"עד עכשיו הייתן בתיכון. זה מקום יחסית מוגן", הוא אומר להן. "אתן יוצאות לעולם הגדול, והוא פחות מוגן. אחד הדברים שלמדתי מהסיפור הכואב הזה הוא כמה נשים צריכות עוצמה. כל אישה צריכה להיות לביאה. לדעת לשמור על עצמה, לשים מחסומים, ואם צריך, גם לדעת לפעול. יש אנשים שטופי יצרים, ולפעמים הם גם עטופים בעטיפה יפה. תדעו לכן, אין דבר יותר קדוש בעולם מזוגיות. הרחוב, לצערנו, לא מכיר בערך הנאמנות. הזוגיות היא לא ערך עבור כולם. אתן קיבלתן חינוך שמעריך קדושה ואהבה, אבל בואו נסתכל מסביב. בתקשורת בישראל לא מהללים זוגות שנאמנים אחד לשני עשרות שנים. לא מדברים על אהבה עתיקה שמתחדשת כל הזמן. זה לא טרנדי. זה לא השיח. לא אומרים לנו לשים גבולות, לשמור על יחסים עניינים, לא לגלוש, לא לעבור את הגבול. העולם שלנו עוד לא מתוקן. אנחנו רואים מקרים חמורים גם בצבא, גם במשטרה, גם באוניברסיטה וכן, גם בעולם של בית המדרש. תהיו חזקות, תשימו לב, ותדעו שזה מבלבל, ולפעמים קשה להבחין, כי יש בעולם הזה תערובת של טוב ורע".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.