רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

כשנשיא בית המשפט פגש את האסיר לשעבר

את המכתב הזה קיבל אמש הרב איתן אקשטיין, מנהל "רטורנו", מרכז לטיפול בהתמכרויות:

"הרב אקשטיין שלום. שמי שמואל הרבסט ואני משמש בתפקיד נשיא בתי משפט השלום בירושלים. היום זכיתי לבקר ב'רטורנו', לדעתי בפעם הרביעית, עם שופטי המחלקה הפלילית שלנו.

הפעם זכינו לשמוע את דבריו המדהימים של טל אבירם, רכז המדריכים אצלכם במרכז הגמילה. זו לא הייתה פגישתנו הראשונה. בשנת 2009 שימשתי כתובע בפרקליטות מחוז ירושלים. אני הוא זה אשר הגיש את כתב האישום נגד טל אבירם. אני הוא זה אשר הביא לכליאתו.

התיק הזה תמיד הפליא אותי, נוכח נסיבות חייו המיוחדות. טל היה ילד נורמטיבי, מצטיין, שבגלל משבר התמכר להימורים, נקלע לחובות של יותר משבעה מיליון שקלים והתדרדר עד לתהום. סיפרתי עליו לילדיי בכל פעם שעברנו בצומת פת, שם הייתה תחנת הטוטו שבה היה טל מהמר.

שנים חלפו. לפני כמה שנים הופיע טל בפניי בבית המשפט, אבל הפעם לא כנאשם אלא כמדריך שליווה את אחד החניכים שלכם. זיהיתי אותו מייד, הזדהיתי בפניו וביקשתי ללחוץ את ידו ולהביע את הערכתי ואת התרגשותי.

היום שמעתי ממנו את הסיפור המלא. טל נקי כבר כעשר שנים. בסוף השיחה המעגל נסגר. התחבקנו והבנתי איזה אדם גדול הוא. הוא בעל-תשובה, המצוי במדרגה שאנחנו, ה'נורמליים', כלל לא מבינים".

תודה לשופט הרבסט ולטל אבירם, על כל המסרים בסיפור הזה: על היכולת לצאת מייאוש לתקווה, לא משנה כמה עמוקה ההתדרדרות. על היכולת לא רק להשתקם, אלא גם לשקם אחרים. ועל היכולת של מי שהאשים, לומר שהוא מכיר בגדולת הנאשם.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.