רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

כשביידן כרע ברך

צילום: חיים צח, לשכת העיתונות הממשלתית.

התמונה הזו מ"ידיעות אחרונות" התפרסמה בימים האחרונים בארץ ובעולם: נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, כורע ברך בפני רבקה רביץ, ראש הסגל של הנשיא היוצא ראובן ריבלין, אחרי ששמע שיש לה 12 ילדים.

ביקשתי מרבקה רביץ לספר לי על מאחורי הקלעים של התמונה: "זכיתי לפגוש מקרוב שלושה נשיאים אמריקניים. את אובמה בחדר הסגלגל, את טראמפ אצלנו בירושלים ועכשיו את ביידן. קשה להסביר את התחושה הזו, שנשיא המעצמה הגדולה בעולם כורע כך ברך מולך ומשתחווה בהוקרה. אחרי שקם, ביידן אמר לי: 'יש לי פה תמונה של אמא שלי, את חייבת לראות מי היא הייתה', והראה לי תמונה של אמו. הייתי בהלם, אבל אחר כך עשיתי קצת סדר במחשבות:

חזרתי אחורה לסבתא שלי, שהגיעה בגיל 3 כפליטה מאירופה לארצות הברית, אחרי מסע ארוך בן חודשים שבו המשפחה לא נגעה באוכל בשרי, כדי לא לאכול בשר טרף. כשסבתא בגרה והיו לה ילדים משלה, הגיע עוד פרק של מסירות נפש: הם עזבו חיי נוחות, עזבו את הביזנס, ועלו לארץ ישראל אחרי מלחמת ששת הימים. אמא שלי הייתה אז נערה, והיא החזיקה עליה במשך כל שעות הטיסה הארוכה, 12 שעות, ספר תורה שהם הביאו אתם לארץ. מבחינתי הוא כרע ברך לאמא שלי, לסבתא שלי, לכל האימהות באשר הן. הוא לא השתחווה כי אני ראש הסגל בבית הנשיא, והוא לא יודע שאני מסיימת עוד מעט דוקטורט. הוא רצה להביע הערכה לערך של משפחתיות, של בית, של אימהות, של הקרבה למען גידול הדור הבא".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.