כותרות שהן תזכורות לחיים

רעיון ששמעתי בשבת: כל הפרשות שאנחנו קוראים בחודש אלול הן תזכורות איך לתקן ולשפר את חיינו, לקראת השנה הבאה. הכותרת של כל פרשה היא קריאת כיוון:

* רְאֵה אָנֹכִי נֹתֵן לִפְנֵיכֶם הַיּוֹם בְּרָכָה וּקְלָלָה – פתחנו את אלול ברעיון הכי בסיסי וחשוב לימים אלה: הבחירה החופשית. יש ברכה וקללה בעולם, ובכל יום אנחנו יכולים לבחור מחדש בין טוב לרע.

* שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן לְךָ בְּכָל שְׁעָרֶיךָ – האדם צריך לפקח על שערי הגוף (עיניים, אוזניים, פה) ולשים "שופטים ושוטרים", כלומר: לשים לב מה הוא שומע ורואה ואומר, לבדוק מי החברים שלו בחיים ובפיד, לסנן תכנים שהוא נחשף אליהם ולחשוב לפני שהוא מדבר.

* כִּי תֵצֵא לַמִּלְחָמָה עַל אֹיְבֶיךָ – יש פה מאבק. במסגרת חשבון הנפש של אלול, האדם צריך לסמן את אויביו (עצלות, אנוכיות, כעס, שגרה) ולחשוב איך לנצח אותם.

* וְהָיָה כִּי תָבוֹא אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה וִירִשְׁתָּהּ וְיָשַׁבְתָּ בָּה – זו פרשת השבוע החדשה, שמתחילה היום, ומספרת לנו על "ארץ זבת חלב ודבש". כלומר, את כל הרעיונות היפים האלה צריך לממש מתוך קשר נצחי למקום הזה, לארץ ישראל.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.