רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

כולנו קהילה

"רובכן בטח לא רוצות שאני אשב בשולחן שלכן", אמרה בחיוך שליחת חב"ד לסין, דיני פרוינדליך, בתחילת הנאום שלה בכנס השנתי של שליחות חב"ד. כ-3,000 שליחות מכל רחבי העולם מתכנסות בימים אלה בניו יורק. דיני – שיצאה לאחרונה מסין עם ילדיה, כשבעלה נשאר שם – נשאה מולן הלילה את הנאום המרכזי:

"כבר 19 שנים אנחנו שליחים בבייג'ין, ותמיד חשבנו שאין לנו קהילה. לפעמים אוכלים אצלנו בסעודת שבת יותר מ-3,00 איש, אבל רובם לא יהיו איתנו בשבת הבאה. הרבה תיירים, סטודנטים, אנשי עסקים, מאבטחי אל-על. ציבור שמתחלף. אבל המטרה שלנו, שאותה למדנו מהרבי מלובביץ', היא לגרום לכל אחד להרגיש בבית, אפילו לזמן הקצר שהוא אצלנו. הרבי היה מצטט את הבעל שם טוב: 'נשמה יורדת לעולם הזה וחיה שבעים-שמונים שנה, כדי לעשות טובה ליהודי פעם אחת, בגשמיות ובפרט ברוחניות'. צריך תמיד לצאת מאזור הנוחות שלנו כדי לעזור לאחרים.

"לאחרונה התגלה בסין, לצערנו, וירוס הקורונה. בתוך המשבר הגדול והדאגה הרבה, גיליתי דבר מדהים. יערה שהתארחה אצלנו לפני 10 שנים צלצלה וסיפרה שהתחילה להדליק נרות שבת ולהתפלל לשלומנו. דרור הודיע לפתע שהוא ייתן עוד יותר צדקה השבוע, ויקדיש זאת לנו. משפחה שהגיעה לסין לטיפול רפואי לפני 15 שנים, יצרה פתאום קשר מחדש. אני נדהמת מכמויות האהבה שנשלחות אלינו, מהאנשים הכי לא צפויים. בימים אלה אני אומרת לעצמי: אז כן יצרנו קהילה. קהילה לא שגרתית, שאינה פיזית בבייג'ין, אבל כשעושים חסד, כשנוגעים בזולת – זה משפיע לנצח, אי אפשר לדעת עד כמה, והנשמות נקשרות לתמיד".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.