"יולי אוגוסט"-בית הספר של החיים עצמם

מזל טוב, היום נגמר החופש הגדול. כן, מה ששמעתם. לכאורה היום יוצאים לחופש הגדול כ-700,000 בני נוער, אבל אם נחשוב על זה רגע, זה בעצם הפוך: חופש גדול זה לחיות בתוך מסגרת לימודית ומאורגנת, בלי עצמאות, בלי צורך להחליט ולנהל את הזמן שלנו באופן אחראי. זה חופש. אבל כשיוצאים מהמסגרת הזו – אז מתחילים החיים האמיתיים, הבוגרים. החופש נגמר, ואנחנו צריכים לקבוע בעצמנו מה עושים ומתי ואיך. תשאלו כל אדם מבוגר שסיים את בית הספר, או כל מסגרת אחרת עם משמעת – יש המון חופש כשאומרים לך מה לעשות. אחר כך אתה מכריע לבד, וזה הדבר האמיתי.
התקופה שמכונה "החופש הגדול" היא בעצם טעימה מהחיים כפי שהם. ביולי-אוגוסט מתברר מיהו באמת התלמיד, מה הערכים שלו, כשאין מסגרת חיצונית שמפקחת עליו.
פרשנים רבים מתארים כך את המעבר בין החיים במדבר לבין החיים בארץ ישראל – אחרי תקופה במדבר, עם אוכל ומים וביגוד שסופקו לכולם, צריך להתחיל ליישם את מה שלמדנו באופן עצמאי יותר, ולראות מי אנחנו באמת.
אז תם החופש הגדול. הטעימה מהחיים האמיתיים מתחילה. בהצלחה.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.