חופש טוב
צילום: פלאש90

1,572,000 ילדים יוצאים היום לחופש הגדול. הנה עצת-זהב מהפרשה שקראנו בשבת, פרשת "קורח": קורח נחשב עד היום לאדם שיזם מחלוקת מיותרת שהסתיימה בטרגדיה. על איזה מצע צמח המרד הפתאומי הזה של קורח?

פרשנינו מפנים את תשומת ליבנו לעיתוי. אחרי חטא המרגלים נגזר על העם להישאר עוד 40 שנים ארוכות במדבר. היה להם כעת הרבה זמן לשרוף, לבזבז, להרוג. זה בדיוק התזמון שבו קורח מציע להם להצטרף להרפתקה המסוכנת שהוא מוביל. הוא יודע שהם משועממים וחסרי מעש. אם היה מגיע כמה שבועות לפני כן, כשהעם כולו היה נחוש ונלהב, כשחשב שהוא בדרכו לארץ ישראל בתוך כמה ימים – אף אחד לא היה מקשיב לו.
"השעמום מביא לידי חטא", קבעו חז"ל לפני אלפי שנים, וזה נכון גם ביולי-אוגוסט 2019. בחדשות מדווחים על היערכות מיוחדת של המשטרה לימים האלה, אבל ההיערכות צריכה להיות קודם כל של כולנו. ליצור חברה לא משועממת. לדאוג למלא את הזמן בפעילות, יוזמות ועשייה חיובית. הרבי מקוצק אמר פעם לתלמידים שלו משפט נוקב: "אני רוצה שלא תחטאו לא כי אסור לחטוא, אלא כי לא יהיה לכם זמן לחטוא…".
הלוואי עלינו ועל ילדינו. חופש טוב.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.