רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

חוזרים הביתה

בתי הכנסת נפתחים הבוקר, בשעה טובה. כך כתב הרב אבינדב אבוקרט לקהילה שלו, קהילת "אבני החושן" בגבעת שמואל:

"קשה לתאר איך טוב יוצא מהחורבן שעבר עלינו בחודשים האחרונים. אינני מהסס להשתמש במילה חורבן – אובדן פרנסה לרבים מאיתנו, חולי וכאב באוכלוסיות חלשות, ערעור ההתנהלות המשפחתית והקהילתית. אבל מכל החורבנות של עמנו נבנו בניינים, מכל הסתירות של עולמנו התיישבו יישובים. אני מבקש להציע דרך אחת לבניין מחודש, בתחום התפילות בבית הכנסת:

ראשית, התפילה שלנו צריכה להיות מרוממת יותר ומוקפדת יותר. מספרים שהרב ינון חורי, לאחר שהיה חולה תקופה ארוכה, הקפיד לעבור ממניין למניין בבית כנסת איצקוביץ' בבני ברק, כדי לחפש הזדמנויות לומר קדישים ואמנים. לא כל אחד יכול להשתדל להשלים עוד קדיש ועוד אמן, אבל כולנו יכולים להשתדל יותר בכוונה בתפילה וכן בשמירה על קדושת בית הכנסת.

אסור לנו לחזור כאילו רק אתמול יצאנו מבית הכנסת. ייחלנו לחזור לבית הכנסת, לשיעורי התורה, לתפילות ולקריאת התורה ועלינו לנצל את הייחול הזה. עלינו לשוב לספסל התפילה מתוך הבנה עמוקה שקיבלנו תזכורת לחשיבות הקהילה. הבה ננצל את ההזדמנות לחזרה מחדש כדי להעמיק את הקרבה שלנו אל הקב"ה ואל כלל הציבור. לא נחזור מהוססים או נבוכים לבית הכנסת, ולהיפך – לא ניכנס אליו באדישות או מתוך הרגל. נחזור לתפילות מתוך תחושה של התעלות, של קריאה בקול גדול, בעוז ובתעצומות".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.