רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

זמן סניגוריה

אנחנו צריכים רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, האיש שכונה "סנגורם של ישראל", שתמיד חיפש את הטוב בכל דבר ובכל אדם. הוא נפטר היום לפני 211 שנה, ולכבוד יום פטירתו כתב הרב אלחנן שטיגליץ את הדברים הבאים:

"אנחנו צריכים רבי לוי יצחק מברדיצ'ב. שיביט בנוער של מסכי הזום ויגיד להם: אתם מדהימים, כמה כוח יש בכם. ואז יפנה לריבונו של עולם ויאמר: תראה את ילדיך, כמה הם משתדלים במציאות כל כך הזויה.

אנחנו צריכים רבי לוי יצחק מברדיצ'ב. שיביט במורים המותשים ויאמר להם: אתם עושים עבודת קודש, ויגיד לריבונו של עולם: תראה כמה הם מתאמצים ומנסים לחנך גם מרחוק.

אנחנו צריכים רבי לוי יצחק מברדיצ'ב. שיביט בכל בעלי העסקים שמתקשים לגמור את החודש ועדיין נאבקים לשדר עסקים כרגיל לילדים שלהם, ויגיד לריבונו של עולם: תראה את ילדיך, כמה הם דואגים למשפחה שלהם, כמה הם טרחו לחגוג את החגים בשמחה למרות התקופה הקשה.

אנחנו צריכים רבי לוי יצחק מברדיצ'ב. כזה שיעשה את הדבר שהכי נצרך במציאות שלנו עכשיו: סניגוריה. סניגוריה שתלטף אותנו ותפסיק להטיח בנו כמה אנחנו לא, אלא כמה אנחנו כן. לא כמה שלילה יש בנו אלא כמה טוב אין סופי מתגלה דרך חרכי המחשכים, כמה דרך הצללים רואים אור צלול.

אנחנו צריכים רבי לוי יצחק מברדיצ'ב. אולי נלך היום בדרכו ונסנגר על כל הסובבים אותנו, ליום אחד שקצת ישיב לנו את האמון, גם בעצמנו. הרי כך הוא לימד אותנו: הֱוֵי דָן אֶת כָל הָאָדָם לְכַף זְכוּת – גם את עצמך".

לזכרו.

ספר חדש לקוראים הצעירים ולכל המשפחה

"לגדול! 3", על תנועת החסידות ועלינו

להנחה - השתמשו בקוד קופון 3333

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.