רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

זהירות, תפילין?

עיריית תל אביב פרסמה אתמול הוראה חדשה: אסור להציב דוכן להנחת תפילין במרחק של 100 מטר מבתי ספר, מרכזים קהילתיים ושאר מקומות שבהם נמצאים קטינים. מתברר שנמצאה הסכנה האמיתית לשלומם של ילדי ישראל (והרי תפילין מניחים בכלל מגיל 13). אליסף פרץ, הבן של מרים פרץ, האח של אוריאל ואלירז ז"ל, נדהם גם הוא, בעיקר מהנימוקים והסגנון, וכתב כך:

"אני ממש משתדל לא להגיב על דברים כאלה, אבל באמת, איך הגענו למצב הזה במדינת היהודים? נכון, צריך סדר ציבורי, וצריכים למצוא פתרון למיקום הדוכנים, אבל מכאן ועד אמירה כמו 'נגן על ילדינו', כאילו זו מחלה? מה הלאה? עוד מעט יאסרו על אנשים לעשות שיעור תהילים בדשא השכונתי כי זה דשא חילוני? ובצה"ל יפסיקו להישבע על התנ"ך ויחפשו ספר ליברלי אחר? אתם יודעים, אנחנו ב-2020, צריך להתקדם...
וזה בדיוק מה שיפה עם התפילין, שבכלל לא התקדמנו. אימצנו, חיבקנו, נצרנו, הנחנו, קשרנו, הקרבנו. כי תפילין זה סממן עתיק שקושר אותנו עם העבר וההווה שלנו. זה לא סתם עוד צעצוע של המאה ה-21. זה לא עוד רעיון פרוגרסיבי ליברלי נאור שהתבשל בעת החדשה, בעשור האחרון או בחודש האחרון. תפילין זה עסק של +3000 שנה. זה חפץ שמבדיל. וכן, אני רוצה להבדיל את עצמי, מובדל גאה. להניח תפילין זה אקט שמזכיר לי שאני לא יודע הכול, אבל אני עושה אותו כדי להתחבר לסיפור גדול. זה קשור לשאלה מה זה עבורי להיות יהודי. ותפילין - זה לגמרי חלק מהתשובה. מתפלל שנמצא דרך לגשר על המחלוקת, לכבד את העבר ולהיות מותאמים להווה".

אמן.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.