ואהבת לרעך כמוך

טוב, תודה לכל הפונים, אחרי התייעצויות עם מקורביי, נפלה ההחלטה: ננסה ללוות פה באופן יומי גם את הספר החדש שמתחיל היום, ספר "ויקרא".

נפתח ברעיון של חנן פורת ז"ל בהקדמה של ספרו "מעט מן האור" על ספר ויקרא (לי אישית קולו קצת חסר בבחירות השטחיות האלה). הוא מסביר שם שספר בראשית מכונה "ספר היצירה". שם לומדים על בריאת העולם והאדם ועל אבות האומה. ספר שמות נקרא "ספר הגאולה", ובו עם ישראל עובר מהייסורים והשעבוד אל יציאת מצרים ומעמד הר סיני.

אז לאן ממשיכים מכאן? מה התכלית של האומה מעכשיו? התשובה היא בספר ויקרא, שמכונה "ספר הקדושה", ושמציב תביעה נוקבת: "קדושים תהיו כי קדוש אני ה' אלוקיכם". ומהי הקדושה הזו?

חנן מסביר שמדובר בקדושה אנושית, לא שמיימית. קדושה של אנשים פיזיים, בעולם פיזי. הקדושה הזו מתבטאת בהרבה מאוד פרטים במהלך ספר ויקרא, מהקורבנות, דרך לשון הרע, החגים, השמיטה ועוד, ואת תמצית ספר ויקרא הוא מוצא במילים שבלב הספר: "ואהבת לרעך כמוך אני ה'".

ספר הקדושה, מתחילים היום.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.