השבוע השמח מתחיל
Image by Karolina Grabowska from Pixabay

עם פרשת "לך לך", מתחיל "השבוע השמח באמת" – כך נכתב בלוח של חסידות חב"ד שמכונה "לוח היום יום", לוח שנה שבו יש הוראה או ציטוט המתאימים לכל יום וכך מסופר שם על השבוע שבו מתחילים ללמוד את פרשת "לך לך", אלוקים אומר לאברהם: "לֶךְ לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ", והמסע הגדול מתחיל.

אם נסתכל קצת אחורה, נראה שזהו בעצם הניסיון השלישי של האנושות: בפרשת "בראשית" אדם וחווה חטאו, בפרשת "נח" זה שוב לא הצליח, ועכשיו נבחר למשימה מנהיג חדש – אברהם. כל השבוע לומדים עליו ועל דרכו.

אז למה זה "השבוע השמח באמת"? הנה הציטוט המלא מתוך "לוח היום יום": "בראשית היא פרשה שמחה (העולם נברא) אף שהסוף אינו כל כך נעים (האנושות מתחילה לחטוא). בפרשת 'נח' מגיע המבול, אך בסוף הפרשה סוף השבוע שמח – אברהם אבינו נולד. השבוע השמח באמת הוא בפרשת 'לך לך'. כל ימות השבוע חיים עם אברהם אבינו, הראשון שמסר נפשו על פרסום אלוקות בעולם, ואת מסירות הנפש שלו הוריש אברהם אבינו בירושה לכל היהודים". שבוע שמח

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.