הסיפור שלא נגמר
צילום: פלאש90
החללית בראשית בדרך לירח, ובמקביל טיל נוחת בשרון. טראמפ מכיר בריבונות ישראל בגולן, אבל תושבי עוטף עזה בממ”דים. וכל זה קורה בין פורים לפסח, כשרבים כבר מתחילים לנקות ולסדר. אתמול מצאתי פסקה קצרה על פסח, שיכולה לתת טעם גם לימים הסוערים האחרונים. הדברים האלה, מתוך ההגדה החדשה עם פירושי הרב יוסף דב סולובייצ’יק, מוקדשים הבוקר לחיילים ולאזרחים שבדרום:
“אנחנו חוגגים את יציאת מצרים לא רק משום שאנחנו זוכרים אותה, אלא משום שאנחנו חווים אותה מחדש. זוהי דרמה תמידית וקבועה. כל דור ודור חי תוך מימוש חווית יציאת מצרים שלו. אין דור שלא יכול לומר: ‘בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו’. אנחנו קוראים את ההגדה ומעתיקים את העבר אל תוך ההווה. הזיכרון והמציאות מתערבבים. ההגדה של פסח מזכירה לנו שאנו עם קטן, שניצב מול עוינות מסוגים שונים ומתוחכמים. עם שמבשר לעולם את בשורת החירות, בשורת החסד ובשורת התורה. עם שעצם קיומו המתמשך הוא סוג של נס. עם שמתמודד עם כל המפריעים שבדרכו – כי הוא טרם גמר לספר את הסיפור שלו לאנושות”.
כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

סולם יעקב

על זוגיות, חינוך ילדים, שיפור עצמי ועוד

ידידיה מאיר וסיון רהב-מאיר במסע בעקבות דמותו המיוחדת של הרב יעקב אדלשטיין זצ”ל.

אתם מוזמנים לרכוש את הספר במחיר מיוחד באתר ידיעות ספרים!