רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

הסיפור הכי יפה על הרבי

הרבי מלובביץ
התמונה באדיבות JEM

מה הסיפור הכי יפה ששמעתם על הרבי מלובביץ'? השבוע התראיינתי לקראת ג' בתמוז, יום השנה ה-28 לפטירתו שיחול בשבת הקרובה, והתבקשתי לענות על השאלה הזו. לקח לי קצת זמן לחשוב, אבל זה הסיפור שבחרתי לבסוף:

הרב משה פלר, שליח חב"ד למינסוטה, התבקש לכתוב לעיתון מאמר על יהדות, תורה וחסידות. הוא כתב שכאשר אדם מאבד את ההכרה ונמצא במצב של עילפון, אומרים שצריך להתקרב לאוזנו ולצעוק את שמו כדי שיתעורר.

באותו אופן, הוא כתב, כשאדם נמצא רחוק מיהדותו, רחוק מזהותו, רחוק מעצמו – צריך לצעוק לו את שמו, לצעוק לו מי הוא, והוא ייזכר ויתעורר.

הרב פלר שלח את המאמר לרבי מלובביץ', כדי לקבל תיקונים והגהות. הרבי קרא ותיקן רק מילה אחת, עם משמעות רבה. הוא מתח קו על המילה "לצעוק" וכתב מעליה את המילה: "ללחוש". לא לצעוק לאוזנו של האחר, אלא ללחוש.

 

איך מעוררים אדם מעילפון רוחני, איך פונים למישהו מנותק? האיש שהשפיע על מיליונים אומר כאן שצריך לשנות את הגישה – לא לצעוק עליו שהוא לא בסדר, לא לשאוג את עמדותיך, אלא ללחוש. אתה נכנס למקום עדין, לנשמה שלו. אל תפנה אליו בברוטליות, תפנה אליו בביטחון אבל באהבה, בנחישות אבל באכפתיות.

נדמה לי שהגישה הזו יכולה להועיל לכולנו, בכל תחום. שבת שלום.

@sivanrahavmeir

מה הסיפור הכי יפה ששמעתם על הרבי מלובביץ'? הנה התשובה שלי #סיוןרהבמאיר #החלקהיומי #הרבימלובביץ׳ #יהדותבדקה #פוריוישראל #חב״ד #השראה_יומית #מסרלחיים #מסריםמעצימים

♬ [Without rhythm] Calm and calm corporate - MATSU

 

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.