הסוד שמסתתר בפרשה הארוכה ביותר

כולנו מכירים את התופעה: תרבות של מסחרה סביב עניינים רוחניים, לא תמיד על פי ההלכה והמסורת. טלפונים ובקשות להוראות קבע שאין לנו מושג מי עומד מאחוריהם. ניצול של תמימות אצל אנשים שבאמת מחפשים ברכה וסגולה. פרשת השבוע, פרשת "נשא", היא הארוכה ביותר בתורה, אבל היום נתעכב רק על קטע קצר מאוד מתוכה:

"וַיְדַבֵּר ה' אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר: דַּבֵּר אֶל אַהֲרֹן וְאֶל בָּנָיו לֵאמֹר: כֹּה תְבָרְכוּ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אָמוֹר לָהֶם: יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ, יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ, יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׁם לְךָ שָׁלוֹם".

ברכת כהנים. פשוט, עתיק, עוצמתי וכמובן בחינם. מילים שמלוות אותנו מהמדבר ועד היום, בבית הכנסת, בליל שבת כשההורים מברכים את ילדיהם, ובהזדמנויות רבות נוספות. לפעמים החיפוש אחרי דברים יצירתיים וחדשים משכיח את הבסיס, שמופיע השבוע בפרשה שחור על גבי לבן: הכהנים פורשים את ידיהם באהבה ומברכים את עם ישראל בשמירה, הארת פנים, חן ושלום. אמן.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

חדש: סדנת בת מצווה עם סיון רהב-מאיר!
חוויה חינוכית לבנות בגילאי 11-13

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.