רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

המשנה היומית, אתם מצטרפים?

אני פריקית של לימוד יומי, של מסגרת יומית קטנה ומחייבת. אז הנה הזדמנות להצטרף למיזם כזה: בשבת הקרובה יסיימו, וגם יתחילו מחדש, את פרויקט "המשנה היומית". לומדים שתי משניות ביום במשך כחמש שנים וחצי – ומסיימים את כל שישה סדרי משנה. אילה לוי, מחנכת בבית ספר "למרחב", כותבת כך:

"לפני 12 שנים הייתי בת שירות לאומי בת 19. חשבתי לעצמי שאני מסוגלת ללמוד שתי משניות ביום, והצטרפתי. השבוע אני מסיימת בפעם השנייה את כל ששת סדרי המשנה. אני כבר נשואה, אימא לשלושה, לא תמיד הצלחתי להתמיד ולפעמים השלמתי את מה שהחסרתי, אבל התחושה היא נהדרת.

כשאני מנסה לסכם את הלימוד כולו, מפעים אותי לראות איך המשנה מתייחסת לכל פרט ופרט בחיים שלנו: מהאוכל שהאדם מכניס לפיו ועד לדיבור שאדם מוציא מפיו, ממלאכות יום-יומיות ופשוטות ועד לעבודת הכהן הגדול ביום הכיפורים, מסנדל קרוע ועד פרה אדומה. זה מלמד אותי עד כמה עבודת השם צריכה להקיף אותנו כל הזמן, בכל מקום ובכל רגע בחיים.

המשנה גם נותנת לי שמץ של הבנה ומושג כללי על החיים היהודיים המלאים שצפויים לנו כשייבנה בית המקדש, חיים שלידם החיים שיש לנו היום הם קטנים ומצומצמים.

ויותר מכל, למדתי על התמדה. מדובר על לימוד של 5 עד 15 דקות בכל בוקר, אפשר ללמוד עם הילדים ביחד, יש היום אפליקציות של המשנה היומית (חפשו: משניות קהתי), ספרים שמסבירים ומנגישים (כמו למשל המהדורה החדשה של משניות רייזמן). המשנה קצרה וכתובה בשפה ברורה, ועצם האמירה שככה אני פותחת את היום, עצם הבחירה להתמיד – היא משמעותית מאוד בעיני".

מזל טוב, אילה, וכל שאר המסיימים. לי עשית חשק לנסות. בשבת בבוקר מתחילים את מסכת ברכות, פרק א', משניות א'-ב'. שבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.