המשימות שלנו כעת

"שלום סיון, כאן חיה גולן מירושלים. פתאום שמתי לב בתפילת שחרית לקטע הבא, שהופך לאתגר. בכל בוקר אומרים בתפילה: 'אֵלּוּ דְבָרִים שֶׁאָדָם אוֹכֵל פֵּרוֹתֵיהֶם בָּעוֹלָם הַזֶּה, וְהַקֶּרֶן קַיֶּמֶת לָעוֹלָם הַבָּא, וְאֵלּוּ הֵן: כִּבּוּד אָב וָאֵם, וּגְמִילוּת חֲסָדִים, וְהַשְׁכָּמַת בֵּית הַמִּדְרָשׁ שַׁחֲרִית וְעַרְבִית, וְהַכְנָסַת אוֹרְחִים, וּבִקּוּר חוֹלִים, וְהַכְנָסַת כַּלָּה, וּלְוָיַת הַמֵּת, וְעִיּוּן תְּפִלָּה, וַהֲבָאַת שָׁלוֹם בֵּין אָדָם לַחֲבֵרוֹ וּבֵין אִיש לְאִשְׁתוֹ, וְתַלְמוּד תּוֹרָה כְּנֶגֶד כֻּלָּם'. יש כאן עשר משימות שמוטלות עלינו, אבל במצב הנוכחי, זה בלתי אפשרי לקיים חמש מהן: אי אפשר להגיע לבית המדרש, אי אפשר לבצע הכנסת אורחים וביקור חולים, וכמעט בלתי אפשרי ללכת לחתונות והלוויות. כל הקהילתיות נעלמה.

מצד שני, חמש המשימות הנוספות ברשימה הזו, הופכות בימינו לחשובות וקריטיות במיוחד. אנחנו צריכים להתאמץ ביותר בכיבוד הורים (האתגר הוא לכבד אותם גם כשאי אפשר להיפגש ולחבק, או גם כשסגורים איתם באותו בית תקופה ארוכה), גמילות חסדים (יש כל כך הרבה חסד לעשות, קודם כל עם בני המשפחה שאיתנו 24/7), עיון תפילה (להתפלל באמת ולהתכוון יותר למה שאנחנו אומרים), להביא שלום בין אנשים (זה זמן נפלא להשלים ולהתפייס) וכמובן ללמוד תורה בכל הזמן הפנוי שקיבלנו.

שנזכה לחזור במהרה, בשמחה, גם לחמש המצוות הראשונות. רפואה שלמה".


".

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

מתחילים מייד אחרי החגים!

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.