רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

המצע המשותף

בשבת היינו בסביון, בשבת בת מצווה שנערכה לכל הנערות ביישוב. שאלתי אותן מה יקרה בדיוק בעוד שבועיים, ומישהי ענתה: "תלוי מה יהיו תוצאות הבחירות". ואז מישהי אמרה: "לא, לא משנה מה יהיו תוצאות הבחירות. עוד שבועיים ליל הסדר".

זה נכון. זוהי החלטה שלנו כמה זמן ואנרגיה להקדיש לאירוע הראשון וכמה לאירוע השני. ואולי טוב שהם מגיעים אחד אחרי השני, בסדר הזה, כי צריך פה בהחלט איזה ניקוי חמץ אחרי יום שלישי הקרוב.
בגדול, בבחירות צריך לבחור בין מפלגות. מפלגה היא מלשון פלג, פילוג. טוב וחשוב שיש בחירות ושאנחנו חיים במדינה דמוקרטית, אבל לא רק הבחירות יקבעו את ערכיה, נשמתה ומהותה של ישראל. הנה למשל אחוזי תמיכה שאף פוליטיקאי לא מגיע אליהם: 98%.
98% מהיהודים בישראל מציינים את ליל הסדר. יותר מ-3,000 שנים אחרי יציאת מצרים, רוב מוחלט ממשיך לספר את הסיפור הזה ולהעביר אותו לדורות הבאים. אנחנו עומדים בפני שלושה ימים סוערים במיוחד, מלאים אינפורמציה, דיס-אינפורמציה, ניוז ופייק-ניוז. אף אחד לא עושה סרטון מגניב או קמפיין מושקע כדי להזכיר לנו את האמת הפשוטה עלינו: על פסח, על האמונה והמסורת והמורשת המשותפת, על כך שהמצה – היא גם מצע.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.