רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

הטרנד החדש של בני ה-14

שמירת שבת
"יש לבן שלי ולחברים שלו טרנד חדש!". כך כתבה השבוע רינת כהן מראש העין, בפוסט שהפך פופולארי. "זה הטרנד הכי טרנדי וקדוש שיש: חבורת נערים בני 14 שהחליטו ביחד לשמור שבת. אני מחפשת מישהו מאזור ראש העין בלבד שיודע ויכול להעביר לקבוצת נערים בני 14 שיעור תורה באופן נעים וכייפי".
כתבתי לרינת הודעה וביקשתי עוד קצת פרטים. כך היא ענתה: "הם בני 14 והחליטו שהם שומרים שבת. הבן שלי הזמין שני חברים אלינו כדי לעשות קידוש, כי בבית שלהם לא עושים. בערב שישי הם קבעו עם עוד חברים שעה ומיקום מראש ונפגשו בלי הניידים. בשבת הם באו אלינו, ‏שיחקו משחקי קופסה והלכו לטייל עד שיצאה שבת. אז חשבתי שאולי כדי למלא את השבת בתוכן, כדאי להוסיף שיעור תורה על מידות, דרך ארץ וכמובן קצת הלכות ומצוות.
אני באופן אישי לא שומרת שבת אבל באה ממשפחה מסורתית, והחברים של הבן שלי לא מגיעים מאותו רקע. אני מפוצצת בהודעות בפרטי מאנשים שהתרגשו מהפוסט: מישהי שרוצה לשלוח להם עוגה לשבת, בחור שמוכן להביא כיבוד לשיעור. ניסיתי לתחקר קצת את הבן שלי. מצחיק, אין לו איזה הסבר רציונלי, הוא אמר לי 'פשוט רצינו', והוסיף 'כמה זה כיף להיות בלי הנייד'.
אבל אני מבינה מהרבה תגובות שקיבלתי שזה משהו שקורה בכל רחבי הארץ. אימהות כתבו לי בפרטי שזה קורה גם אצל הבנים שלהן. מצרפת לך צילומי מסך מתגובות שאנשים כתבו לי. קיבלתי גם הודעה מנער מתוק מחולון שכתב שאם הוא היה גר קרוב הוא היה שמח להצטרף. משהו חשוב קורה פה, מאוד עוצמתי, אני די בהלם מזה. אשמח אם תמצאי לנכון להעלות את המודעות לתופעה המיוחדת הזו".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.