רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

הוכחה חיה לתקומה

הרב חיים סמפסון וסיון רהב-מאיר
שבוע טוב מניו יורק. "איך יוצאים מחושך לאור?", כך שאל הרב חיים סמפסון. לשאלה הקשה שלו הקשיב קהל של כ-1,000 איש שהגיעו מכל רחבי העולם לשבת של ארגון "פרוג'קט אינספייר". מכל ההרצאות והשיחות בשבת – הרגע הזה נראה לי משמעותי במיוחד.
"אז איך יוצאים ממשבר לתקווה?", המשיך המנחה. "הרי יש היום כל כך הרבה עצב ושכול. אני רוצה לספר לכם על ילד בן 5 שאיבד בשואה את שני הוריו. הוא נאלץ לעזוב את הבית המוכר והאהוב שלו, ויחד עם אחיו הגדול הוא עבר ממחנה עבודה, לצעדת מוות, לרעב, לקור, לאימה יומיומית. בגיל 8, בסוף המלחמה, הוא לא ידע אף שפה. ילד שסוחב גופות במחנה בוכנוולד במקום ללכת לבית הספר, פשוט לא יודע לקרוא ולכתוב. הוא עלה לארץ ישראל באונייה ואז נשלח מייד למחנה מעצר בעתלית.
איזה עתיד הייתם חוזים לילד כזה? ילד יתום, עזוב, עני, בלי השכלה, עם טראומות ופחדים בלתי נתפסים. אני רוצה להזמין את הילד הזה לבמה. הוא כבר בן 87. קוראים לו הרב ישראל מאיר לאו. הוא השתקם ולמד והתקדם, הוא התחתן והקים משפחה נפלאה, הוא היה הרב הראשי לישראל, הוא יושב ראש מועצת 'יד ושם' והוא אחד הדוברים המפורסמים למען ישראל ולמען העם היהודי, בכל העולם.
הרבה ילדים בבארי, בשדרות, בכפר עזה, יכולים להסתכל על הסיפור שלו. זה לא סיפור אישי של הילד ישראל. זה הסיפור של עם ישראל. יש לנו הוכחות חיות, בדורנו, ליכולת לצאת מאסון לתקומה. זוהי זכות לשמוע מהרב לאו את סיפורו, סיפורנו, במיוחד בימים האלה".
בשורות טובות.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.