רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

הברכות המופלאות של פרשת בחוקותי

ברכות

אנחנו צריכים ברכות תמיד, ובפרט עכשיו. פרשת בחוקותי מתחילה ברצף של ברכות מופלאות. נכון, בהמשך מופיעה גם תוכחה קשה ועצובה, ובכל זאת, יש משהו מרגיע ומבטיח ב-11 הפסוקים הראשונים של הפרשה. הנה הפסוקים, עם הסבר קצר בתחילתם:
זה תלוי בנו ובבחירות הטובות שלנו - אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְו‍ֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם.
גשם, יבול וצמיחה - וְנָתַתִּי גִשְׁמֵיכֶם בְּעִתָּם וְנָתְנָה הָאָרֶץ יְבוּלָהּ וְעֵץ הַשָּׂדֶה יִתֵּן פִּרְיוֹ.
לחם לשובע - וְהִשִּׂיג לָכֶם דַּיִשׁ אֶת בָּצִיר וּבָצִיר יַשִּׂיג אֶת זָרַע וַאֲכַלְתֶּם לַחְמְכֶם לָשֹׂבַע וִישַׁבְתֶּם לָבֶטַח בְּאַרְצְכֶם.
שלום וביטחון בארץ - וְנָתַתִּי שָׁלוֹם בָּאָרֶץ וּשְׁכַבְתֶּם וְאֵין מַחֲרִיד, וְהִשְׁבַּתִּי חַיָּה רָעָה מִן הָאָרֶץ, וְחֶרֶב לֹא תַעֲבֹר בְּאַרְצְכֶם.
ניצחון על האויבים - וּרְדַפְתֶּם אֶת אֹיְבֵיכֶם וְנָפְלוּ לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב.
מעטים ינצחו את הרבים - וְרָדְפוּ מִכֶּם חֲמִשָּׁה מֵאָה, וּמֵאָה מִכֶּם רְבָבָה יִרְדֹּפוּ, וְנָפְלוּ אֹיְבֵיכֶם לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב.
פיריון וילודה - פָנִיתִי אֲלֵיכֶם, וְהִפְרֵיתִי אֶתְכֶם, וְהִרְבֵּיתִי אֶתְכֶם, וַהֲקִימֹתִי אֶת בְּרִיתִי אִתְּכֶם.
שפע כלכלי - התבואה של השנה הקודמת תספיק ותשמש לזמן רב - וַאֲכַלְתֶּם יָשָׁן נוֹשָׁן, וְיָשָׁן מִפְּנֵי חָדָשׁ תּוֹצִיאוּ.
בית מקדש - וְנָתַתִּי מִשְׁכָּנִי בְּתוֹכְכֶם, וְלֹא תִגְעַל נַפְשִׁי אֶתְכֶם.
תחושה של קרבת אלוקים, כיחידים וכעם - וְהִתְהַלַּכְתִּי בְּתוֹכְכֶם, וְהָיִיתִי לָכֶם לֵאלֹוקִים, וְאַתֶּם תִּהְיוּ לִי לְעָם.
תזכורת לעבר מפואר שמוביל לעתיד המבטיח - אֲנִי ה' אֱלֹקֵיכֶם, אֲשֶׁר הוֹצֵאתִי אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם מִהְיֹת לָהֶם עֲבָדִים. וָאֶשְׁבֹּר מֹטֹת עֻלְּכֶם, וָאוֹלֵךְ אֶתְכֶם קוֹמְמִיּוּת.
אז מה יש כאן? כל מה שאפשר לבקש. אלפי שנים הפסוקים האלה נתנו לנו כוחות, במצבים הרבה יותר קשים. והבשורה הטובה: זה בידיים שלנו. שנבחר בטוב, שנהיה ראויים, ושיתקיימו בנו כל הברכות.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.