האם תרצה מתנה?

אנחנו שומעים על התורה בהרבה הקשרים בשיח הציבורי שלנו. האם שמענו עליה פעם כמתנה? הנה מחשבה קטנה לקראת חג השבועות, חג מתן תורה, כפי שהסביר הרב שמשון פינקוס:

"אם נראה אדם עונד על ידו שעון נאה – נשאל היכן קנה אותו. אבל אם נראה אדם עני מחזיק בידיו יהלום בשווי חמישה מיליון דולר, לא נשאל 'היכן קנית אותו?' אלא: 'מי העניק לך אותו במתנה?', כי לא ייתכן שהוא קנה אותו בעצמו. התורה הקדושה היא מתנה. כמה שנלמד ונעשה מעשים טובים – נתינתה לנו היא תמיד בחינם. מאיתנו נדרש דבר אחד: רצון. לרצות במתנה! העבודה המוטלת עלינו בחג השבועות אינה אלא לרצות את התורה, להחשיב אותה. אדם יסכים להעניק לחברו יהלום יקר רק אם יידע שהוא ישמור עליו ויעריך אותו. הוא לא ייתן את היהלום אם המקבל ישחק איתו בחול.
בכל שנה ושנה, כשמגיע ליל שבועות, הקדוש ברוך הוא כביכול סובב בעולם ושואל כל אחד מאיתנו: האם הנך מעוניין לקבל את התורה? אתה רוצה? ואנו עונים: כן, 'נעשה ונשמע'. למרות שאנו מוגבלים, אם נרצה באמת – יושפע עלינו בשבועות שפע של תורה".

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

חדש: סדנת בת מצווה עם סיון רהב-מאיר!
חוויה חינוכית לבנות בגילאי 11-13

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.