די להיסטריה
צילום: פלאש90

אי אפשר לחיות באופן קבוע בהיסטריה. בימים האחרונים אנשים רבים מתארים תסריטי אימים ומתהלכים בתחושה של אסון מתקרב. הרב חגי לונדין מלמד בישיבת ההסדר בשדרות, מקום שבו למדו לחיות לאורך שנים, לצערנו, עם איום הרקטות. לאור הניסיון, הוא כותב איך אנחנו צריכים להתנהג כעת:

יוליוס קיסר מזוהה עם הביטוי השחצני 'באתי, ראיתי, ניצחתי'. מאז ועד היום אנחנו רוצים לנצח בנוק אאוט מוחץ. כך גם חשבנו שניצחנו את הקורונה, וזהו. אבל בעולם האמיתי מנצחים בנקודות, ניצחונות קטנים שמלווים גם בנסיגות קטנות. העולם מתקדם לאט לאט, ואנחנו צריכים להיות מוכנים לעמל ולמסירות. לא לריצת ספרינט, למרתון. ממש כמו שהאדם לומד לחיות עם היצרים והחולשות שלו, והם לא נעלמים, כך התקופה הזו מלמדת אותנו לחיות במקביל לקורונה, לאורך זמן. לבנות את האישיות. לטפח בעצמנו את מידת הסבלנות והאיפוק. זה מתבטא בהתמדה שגרתית: בחבישת מסיכה, בהקפדה על ריחוק, ובעיקר – בהמשך בנייה של חיים מתוך אמונה ואופטימיות. די להיסטריה ולייאוש.

כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.