רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

דורון אלמוג - על ה"הם" ועלינו

כמה ציטוטים של האלוף במילואים דורון אלמוג, מקים הכפר השיקומי "עדי נגב – נחלת ערן", שנבחר אתמול לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית:

• "הבן שלי ערן סבל מפיגור ואוטיזם ביחד. הוא מעולם לא דיבר, מעולם לא קרא לי אבא, מעולם גם לא בכה, ועם זאת הוא המורה הגדול ביותר של חיי".

• "מי הם האנשים שאנחנו מטפלים בהם? למה לדאוג להם בכלל? לתפיסתי, הם אלה המעידים על השבריריות שלנו, על הזמניות שלנו כאנשים בריאים וחזקים. כל אחד מאיתנו יכול להגיע לאותו מצב, בכל רגע. מי שלא מאמין מוזמן אלינו למחלקת השיקום, לראות אנשים מצליחים ששוכבים ללא ניע. אל תסתכלו עליהם כ'שונים', כולנו עלולים להגיע למצב של תלות מוחלטת באחר. כולנו נרצה לקבל אז יחס אנושי".

• "הייתי החייל הראשון שנחת על אדמת אנטבה, ומבחינתי הפעילות שלי היא מבצע אנטבה חברתי מתמשך: להיות ראשונים וחלוצים גם בתחום הזה, להוביל גם ביחס לחלש".

• "גמילות חסדים היא אחד משלושת היסודות שעליהם העולם עומד – תורה, עבודה וגמילת חסדים. לכאורה, החברה שלנו הפכה חומרנית, סוגדת לתרבות הרייטינג, לאידיאל היופי, לחזות שמגדירה הכול. ובאותה נשימה אני אומר, שאני זוכה לראות אצלנו יום יום עובדים ומתנדבים שמחבקים ומנשקים אנשים פגועים, דחויים, כאלה שרבים נרתעים מהם בגלל המראה שלהם. הם מוכיחים מה ה-DNA הישראלי והיהודי האמיתי. יש הרבה יותר ממה שרואים מבחוץ".

בהצלחה רבה בתפקיד החדש. שבת שלום.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.